16 міфів про те, чому ви не можете відкрити свій бізнес

Є цілий ряд відмовок, які люди придумують, аби не прикладати зусилля для створення власної справи.

До початку ери механізації традиційним стилем життя була не робота за наймом, а ведення сільського господарства. Це означає, що і звичний для нас спосіб життя є тимчасовим. Питання полягає в тому, що прийде йому на зміну?

Наступним традиційним заняттям можуть стати стартапи. Підстава стартапу в майбутньому буде відповідати виходу на роботу в сьогоднішніх реаліях. Але чи варто особисто вам стартувати прямо зараз? Давайте подивимося на причини, які цьому нібито заважають. І об’єктивно оцінимо ваші відчуття.

Занадто молодий

Середній вік засновника стартапів – 27 років. «Занадто молодий» – це не про біологічний вік. Це питання зрілості. Чи будете ви відчувати себе на рівних зі своїми підлеглими, деякі з яких виявляться старше вас? Що буде, якщо інвестор або партнер по бізнесу назве вашу ідею ідіотської? Ви погодитеся або будете протестувати? Дитина буде вибирати з цих двох варіантів. Дорослий запитає, чому.

Занадто недосвідчений

Є тільки два способи набути необхідний досвід: працювати на іншого або працювати на себе. Перший варіант дає вам досвід роботи на чужого дядька. Це не те, що потрібно для стартапу. Кращий варіант набратися досвіду в стартапи – заснувати один з них.

Занадто нерішучий

На одній рішучості далеко не заїдеш. Щоб стати відмінником у математиці, потрібно вивчити правила, а потім навчитися оперувати ними. У стартапах немає правил. Так що рішучість у розробці правил і проходженні їм допоможе вам в стартапи так само, як вона допомагала в математиці.

Новачок у бізнесі

Коли люди говорять, що багато знають про бізнес, що це означає? Про який бізнес? Раз стартапи за визначенням є новим бізнесом з новою бізнес-моделлю, ніхто нічого не знає. Нормально, якщо ви не розбираєтеся, але готові стати першим, хто розбереться.

Якими рисами характеру повинен володіти справжній бізнесмен?

Відсутність партнера

Стартапи вимогливі, всепоглинаюче і викликають стрес. Зовсім як життя. Більшість людей проживають життя з партнерами. Так чому ви хочете розвивати стартап поодинці? Це шанс, який занадто гарний для однієї людини.

Як знайти іноземного бізнес-партнера?

Відсутність ідеї

На щастя, ідеї безкоштовні. Багато стартапи змінюють свою на півдорозі. Тоді якщо ви стартуєте з «не дуже гарною ідеєю», а потім перетворите її в гарну, це буде схоже на розвиток більшості стартапів.

Новим стартапам немає місця

Часто пишуть, що розвелося надто багато стартапів. Це все одно, що стверджувати, ніби занадто багато людей намагаються вирішити світові проблеми. У світі багато проблем, великих і малих, так само як і людей, які здатні заснувати стартап.

Треба утримувати сім’ю

У перший час більшість стартапів не приносять грошей. Стиль життя без джерел доходу може не підходити для людей, яким треба утримувати сім’ю. Але завжди можна знайти інший варіант. Консультування, фріланс або розробка платного продукту можуть забезпечити фінансами практично негайно.

Занадто багаті

Не так вже багатьох людей турбує те, що вони занадто багаті, щоб починати власний бізнес. Однак такі персонажі є. Їм куди більше подобається робота з людьми, які не настільки багаті.

Страх втратити свободу

Стартап відбере вашу свободу. Якщо ви цінуєте її понад усе, не починайте свій бізнес. Але тоді не чиніть і на роботу за наймом. Якщо ж ваш стартап стане успішним, ви можете знайти інший тип свободи, інакше недоступний, а саме свободу поставляти вашу продукцію мільйонам людей.

Потреба в структурі

Деякі люди кажуть, що віддають перевагу роботі за наймом, оскільки вона структурує їх життя. Це евфемізм. Насправді це означає, що вони потребують в комусь, хто буде давати їм вказівки, що робити. Якщо це про вас, не починайте свій бізнес. Багато робочі місця не припускають чітких вказівок. Так що краще вам пошукати структуру де-небудь ще.

Страх невизначеності

У стартапах не так багато невизначеності – більшість з них зазнають краху. Будьте готові до гіршого, але сподівайтеся на краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *