10 незручних фактів про наші улюблені продуки

У харчовій промисловості існує безліч факторів, які приховані від споживачів і оприлюднюються вкрай рідко, тільки якщо це дійсно необхідно. Інформація, яку наводимо ми, – це секрети найбільш відомих інсайдерів харчової промисловості, які вже були розкриті протягом останнього часу, однак вони досі залишаються невідомими для мільйонів споживачів.

Багато споживачів, які стоять на сторожі своїх інтересів, помітили, що інформація на етикетках, яка стверджує, що продукт «чистий», «свіжий», «натуральний» і «справжній», в основному ніким не контролюється і не перевіряється. Більше того, процес виробництва більшості продуктів, використовувані інгредієнти, їх побічні продукти, поводження з відходами та інші подробиці зачату приховані від громадськості – до тих пір, поки вони не будуть розкриті тими, хто готовий оприлюднити цю інформацію.

1. При виробництві грецького йогурту щорічно виробляються мільйони тонн токсичних відходів.

З трьох-чотирьох унцій молока виробники грецького йогурту можуть приготувати лише одну унцію жирного грецького йогурта. Решта перетворюється в кислу сироватку. Це водянистий рідкий продукт, викид якого в навколишнє середовище незаконний: продукти розпаду сироватки токсичні для навколишнього середовища, вони забирають кисень з струмків і річок, що може перетворити їх на те, що експерти називають «мертвим морем», руйнуючим водну життя на потенційно великих площах . Зливання у водойми сирної сироватки, родички сироватки грецького йогурту, за останні роки вбило величезна кількість риби.

2. Весь апельсиновий сік, що продається в роздрібних продуктових магазинах, з написом «не з концентрату», проведений з використанням штучного ароматизатора, який гарантує, що смак вмісту всіх пляшок буде однаковим.

Незалежно від пори року і походження апельсинів, великі виробники соку, такі як Пепсико, послідовно виготовляють суміш ідеально ароматизованого апельсинового соку допомогою ретельно контрольованих процесів і підбору кількості штучного ароматизатора. Ці суміші замінюють натуральний аромат, який втрачається при хімічній обробці соку, відділення від нього кисню («деаерації»), для того щоб продовжити його життя на магазинній полиці без окислення.

Оскільки додається ароматизатор технічно отриманий з екстракту апельсинового масла (і незважаючи на те, що це з’єднання повністю отримано штучним і хімічним шляхом), немає необхідності окремо згадувати його в інгредієнтах.

Як неправильне харчування може зіпсувати характер?

3. Соєві бургери токсичнее звичайних.

Більше 99% вегетаріанських бургерів в продуктових магазинах вироблені з додаванням ізоляту соєвого протеїну (як і текстурований рослинний протеїн, і соєві продукти). Ці речовини виробляються зі знежиреного соєвого борошна і в основному використовуються в кормах для тварин, тільки з додаванням цукру і спецій, для поліпшення смакових якостей. Соєва олія, як правило, виділяється з розшарованих соєвих бобів – які залишаються знежиреними і перемелюють на борошно – з використанням хімічного елемента під назвою гексан, одного з летючих органічних сполук, що входить до складу природного газу, нафти та бензину. А так як більше 95% сої також генетично модифіковане, ви також отримуєте солідну дозу трансгенної ДНК з бургерів.

Cornucopia Institute, прогресивна організація сільськогосподарської політики, заснована в США, отримала зразки соєвої олії, соєвих продуктів і соєвих зерен, вміст гексану в яких значно перевищує ліміт для продуктів харчування. Нам слід було б поставити собі питання: чому ліміт гексана в нашій їжі знаходиться на першому місці?

4. Звичайне молоко виробляється при високій температурі нагрівання, шляхом гомогенізірованія, пастеризації, перепакування та змішування молока сотень різних корів, яких годують генетично модифікованими крупами і напихають гормонами.

Фермери старої формації скажуть вам, що можуть визначити, де паслися корови за смаком їх молока. Молоко ж, яке ми купуємо в супермаркетах, рівномірно біле, вершки з нього не збиваються, а молочний аромат буде відчутний лише при сильному нагріванні.
Корови утримуються в стадах, які налічують близько 800 голів, а їдять не траву, а стандартизовані суміші генетично модифікованих круп, старих цитрусових, люцерни та горіховою лушпиння. Сьогодні, згідно з оцінками Каліфорнійського університету в Девісі, близько третини пасовищ в Каліфорнії обробляється гормонами для підвищення продуктивності. Молоко стандартизовано, збагачене, пастеризоване і гомогенізований. Простіше кажучи, його розбирають на частини і знову збирають, не завжди в тих же пропорціях. Потім зварено і емульгованих. У цьому зв’язку виникає питання: як ви думаєте, це все ще молоко?

5. Виробники коктейльних вишень відбілюють їх хімічним шляхом (із застосуванням консервованого соляного розчину), а потім маринують вишні у величезних чанах з кукурудзяним сиропом і харчовим барвником (FD & C червоний 40), щоб зробити їх знову червоними.

6. Більшість консервованих супів ароматизовані добавкою msg, навіть якщо вказано, що це не так.

Харчова добавка MSG (моносодіум глютамат – прим. Перекл.) – Це повільно діюча отрута, яка ховається під багатьма назвами, наприклад, натуральний ароматизатор або дріжджовий екстракт. В даний час стандарти маркування не вимагають вказувати MSG в списку інгредієнтів тисяч продуктів.

У таємниці виробники супів визнають, що позначають добавку MSG як «натуральну» (отриману з овочевого протеїну і дріжджів) і вказують її в списку інгредієнтів як «дріжджовий екстракт» або «гідролізований протеїн». У 2008 році розгорілася «рекламна війна», оскільки Кемпбелл і Прогресо були сильно стурбовані тим, що споживачі не стануть купувати суп, якщо дізнаються про вміст у ньому MSG.

7. Більшість видів морозива загущають і стабілізують за допомогою безлічі токсичних інгредієнтів.

Сюди входять різного роду емульгатори, які запобігають розшарування морозива. Це полісорбат 80, сорбат калію, бензоат натрію, карагенан, ксантанова камедь, гуарова камедь і соєвий лецитин. Якщо морозиво, яке ви купуєте в магазині, швидко тане, це хороший знак: швидше за все, воно не дуже збито і в ньому не багато дестабілізаторів жиру, що означає низький відсоток токсичних емульгаторів і стабілізаторів.

8. Багато імпортовані (і дорогі) оливкові масла «extra virgin» насправді зроблені з використанням більш дешевих масел і горіхів.

З метою збільшення доходу, наприклад, деякі виробники були спіймані на фальсифікації масла, яке вони називають «extra virgin». Вони виробляють набагато дешевші масла фундука, сої або насіння соняшнику та інших, а також неправильного вказують країни-виробники.

9. Продукти рожевого і червоного кольорів часто пофарбовані екстрактом кошенілі (кармін), також відомим як крихітні подрібнені тільця комах.

Екстракт кошенілі іноді згадується як кармін. Поцікавтеся самостійно про процес виробництва цього барвника, і ви вразив.

10. Вершки для кави зроблені з сиропу кукурудзи та (транс-жирних кислот/гідрогенезірованние) рослинних олій.

Вершків там немає. Ось інгредієнти, зазначені на наклейці оригінальних рідких вершків Coffee Mate: вода, незбиране рослинне масло, гідрогенезирована соєва олія та/або олія насіння бавовни, менше 2% казеината натрію (отриманого з молока), дікалій, моно- і дигліцериди, алюміносілікат натрію, штучний ароматизатор, карагінан.

Про автора: April McCarthy – це спільнота журналістів, що робить доповіді та аналізуючи світові події з метою підвищення рівня нашого здоров’я і розвитку еко-дружніх ініціатив.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *