10 кращих сучасних смарт – технологій

Кращі сучасні розумні пристрої:

Ми живемо в епоху «інтелектуальної» техніки. «Розумні» телефони, «розумні» окуляри, «розумний» будинок і навіть «розумний» холодильник. Важко перелічити всі ті пристрої, які в останні роки раптово знайшли розум. Але в цьому огляді ми зберемо для вас 10 найосновніших існуючих «розумних» технологій, щоб вам було легше зрозуміти цю сучасну тенденцію.

Розумні телефони

Телефони стали одними з найперших на ринку «розумних» пристроїв, і, на даний момент, є найпоширенішими з них. Перші мобільники мали достатньо простий функціонал. Багато працювали взагалі без екрана, а єдиною їх функцією був, власне, дзвінок.

Розумний телефон Samsung Galaxy S4
10 кращих сучасних смарт- технологій
Але з часом ці пристрої почали ставати все більш функціональними і до нашого часу перетворилися практично на повноцінний персональний комп’ютер в кишені. Сучасні смартфони дають нам можливість серфити Інтернет, відправляти і отримувати електронні листи, соціальними додатками, в тому числі, мессенджерами типу Skype або WhatsApp.

Розумний телефон iPhone 6
10 кращих сучасних смарт- технологій
За допомогою мобільних телефонів ми можемо грати у відеоігри, керувати іншими пристроями і механізмами, навіть автомобілем. Вони виступають в якості фото та відеокамери, електронного мікроскопа, ключа від дверей, особистого фітнес-тренера і навіть лікаря-консультанта.

Розумний чохол для телефону

«Розумними» в наш час можуть бути не тільки телефони, але і чохли для них. Це раніше дані аксесуари призначалися тільки для краси або для захисту апарату, зараз же вони збільшують його функціональність.

Dot View – чохол для смартфона зі світловим екраном
10 кращих сучасних смарт- технологій

Є «розумні» чохли, які виступають в якості зовнішнього акумулятора для смартфона. Інші подібні аксесуари несуть в собі зовнішню камеру або об’єктив до вже вбудованому в девайс фотоапарату, а також стають екзоскелетом, що захищає гаджет від зовнішнього впливу – ударів, падінь, занурення в воду і т.д.

SnowLizard SLXTREME – «розумний» чохол для екстремалів
10 кращих сучасних смарт- технологій

Розумні окуляри

Пристрої, схожі на сучасні «розумні» окуляри, ми багато разів бачили на екрані кінотеатрів. Подібними девайсами користувалися герої науково-фантастичних фільмів або шпигуни, наприклад, Джеймс Бонд. Але лише в останні роки цей товар, дійсно, з’явився в широкому продажі.

Найпопулярніші у світі розумні окуляри Google Glass
10 кращих сучасних смарт- технологій
Першими «розумними» очками можна назвати аксесуар для активного відпочинку, який володіє вбудованою камерою і дозволяє знімати відео своїх дій. Але сучасні подібні пристрої володіють куди більшими можливостями. Залежно від виробника і моделі, вони дозволяють користуватися камерою, Інтернет-браузером, картографічними, соціальними сервісами і багатьма іншими опціями.

Найпопулярніші у світі розумні окуляри Google Glass
10 кращих сучасних смарт- технологій

Існують також «розумні» окуляри, які вміють відслідковувати ваше фізичний стан, щоб давати поради в тому, як стати більш сильним і здоровим.

Розумний телевізор

Ще кілька років тому всі аналітики передрікали смерть телебаченню і телевізорів. Але виробники цієї техніки дуже скептично ставляться до подібних прогнозам. Адже телеприймач також може стати «розумним» пристроєм.

Smart TV – розумне телебачення
10 кращих сучасних смарт- технологій
Адже телевізор можна підключити до мережі Інтернет, щоб не залежати від традиційних каналів телебачення, нехай навіть кабельних або супутників – у глобальній павутині куди більше контенту і можливостей в цілому.

Так що сучасний «розумний» телевізор, крім, власне, телебачення, може програвати ролики на YouTube, запускати різні додатки, в тому числі, ігри та Інтернет-браузер, радувати своїх власників музикою та караоке.

Smart TV – розумне телебачення
10 кращих сучасних смарт- технологій
З його допомогою можна також працювати в текстових і графічних редакторах. Фактично це повноцінний комп’ютер зручного формату, який володіє доступом до телеканалів і управляється за допомогою пульта дистанційного керування.

Розумне кільце

Епітет «розумний» в наш час стали отримувати навіть найменші і несподівані предмети, наприклад, кільця на пальцях. Як приклад можна привести пристрій з назвою Longbar Ring – аксесуар, який дозволить власнику дистанційно керувати мобільними телефонами та іншими девайсами.

Розумне кільце Longbar Ring
10 кращих сучасних смарт- технологій
Кільце Longbar Ring, будучи надітим на вказівний палець руки, дозволяє керувати деякими функціями цифрових пристроїв. Приміром, з його допомогою можна перегортати сторінки в електронній книзі, перегортати стрічку на новинному сайті або в соціальних мережах, здійснювати електронні перекази і навіть вводити рукописний текст відразу в електронному вигляді.

Принципи управління розумним кільцем Longbar Ring
10 кращих сучасних смарт- технологій
Кільце допоможе власнику додати або зменшити звук під час прослуховування музики на телефоні або планшеті, переключитися між завданнями і додатками, а також зробити безліч інших маніпуляцій зі своїм цифровим девайсом.

Розумний велосипед

Словосполучення «розумний велосипед» позначає величезну кількість різноманітних варіацій двоколісного педального транспорту, які можуть досить сильно відрізнятися один від одного. В одних байках «інтелект» полягає лише у здатності заряджати мобільні пристрої під час їзди. Існують велосипеди, володіють вбудованим датчиком GPS, що дозволяє відстежувати і знаходити їх, якщо вони загубилися на велопарковці або були викраденими.

Розумний велосипед BMW Cruise
10 кращих сучасних смарт- технологій
Є «розумні» велосипеди, які можна блокувати і розблокувати за допомогою мобільного телефону, а є такі, які, будучи доповненими електронним девайсом, створюють дорожню соціальну мережу з іншими аналогічними байками, наприклад, намагаються познайомити велосипедистів з одного району для спільних прогулянок і поїздок на роботу.

Інтеграція розумного велосипеда і смартфона iPhone
10 кращих сучасних смарт- технологій
В деяких велосипедах «інтелект» полягає в прагненні електронними способами убезпечити людини під час їзди, наприклад, повідомляти йому про що наближаються ззаду або збоку автомобілях, а також креслити за допомогою лазерів динамічну велодоріжку на асфальті в темний час доби.

Розумна одяг

Власним «інтелектом» може володіти і наш одяг. Правда, в переважній більшості випадків це стосується товарів для заняття спортом, тренувань. Приміром, «розумний» спортивний костюм Electricfoxy Move вміє відслідковувати правильність виконання вами вправ. Він оснащений датчиками, які контролюють положення тіла людини в просторі, звіряють дані з програмою тренування і дають вам знати, чи правильно ви дієте, а якщо ні, то як виправити помилку.

Розумний спортивний костюм Electricfoxy Move
10 кращих сучасних смарт- технологій
«Розумні» кросівки типу Adidas MiCoach оснащені вбудованим акселерометром, який збирає статистику дій спортсмена, наприклад, бігуна або футболіста, щоб його тренер міг контролювати підопічного, а також коригувати його дії і програму тренувань. При цьому в якості наставника може виступити навіть мобільний телефон з передвстановленим спортивним додатком.

Розумні кросівки Adidas MiCoach
10 кращих сучасних смарт- технологій
Але найпопулярнішими «розумними» елементами одягу в наш час є фітнес-браслети. Вони вміють відслідковувати фізичний стан людини, її активності, фізичні навантаження, відпочинок і сон, щоб передавати цю інформацію на телефон. За допомогою спеціальних додатків власник девайса може стежити за своїм станом під час тренувань і повсякденного життя, щоб покращувати фізичну форму і здоров’я в цілому.

Фітнес-браслет Nike FuelBand
10 кращих сучасних смарт- технологій

Розумний холодильник

«Розумний» холодильник – це кращий друг зайнятої людини, у якого не вистачає часу або уваги стежити за асортиментом їстівних продуктів вдома. Це пристрій вміє відслідковувати наявність або відсутність тих чи інших обов’язкових опцій, наприклад, молока, масла, сиру, пива, вина, яєць і т.д.

Розумний холодильник від LG
10 кращих сучасних смарт- технологій
У разі, коли в холодильнику не вистачає цих інгредієнтів, він або сам замовляє їх доставку в автоматичному режимі, або відправляє господареві повідомлення, щоб той не забув зайти в магазин по дорозі додому.

Розумний холодильник від LG
10 кращих сучасних смарт- технологій
Також «розумний» холодильник може відслідковувати термін придатності товарів і повідомляти власнику про те, що той чи інший продукт уже не можна вживати в їжу.

Розумний будинок

«Розумний» будинок – це квінтесенція досягнень науково-технічного прогресу в наш час. Прихильники цієї технології вважають, що саме їхнє житло має в автоматичному, інтелектуальному режимі керувати багатьма процесами в приміщенні, на які раніше відволікався чоловік. Крім того, воно буде робити це куди більш ефективно.

Система розумний будинок
10 кращих сучасних смарт- технологій
Приміром, система «розумний будинок» може стежити за енергозбереженням в будинку, включати і відключати освітлення, електронні прилади та опалення. Її можна налаштувати, щоб вона сама розкривала штори з ранку, виступаючи в якості будильника, а також готувала каву або грінки на сніданок.

Система розумний будинок

10 кращих сучасних смарт- технологій

«Розумний будинок» управляє зв’язком, вентиляцією, кондиціюванням, температурою, освітленням, електроживленням, а також безпекою вашого будинку, підлаштовуючи сотні різних параметрів під ваш спосіб життя, інтегруючи їх у єдину і зручну для власників систему.

Розумна дорога

10 кращих сучасних смарт- технологій

У 2014 році епітет «розумна» можна стало вживати разом зі словом «дорога». Адже в різних кінцях планети з’явилося два пробні ділянки дорожнього покриття, які володіють «інтелектуальної» складової.

В Нідерландах були введені в експлуатацію перші 500 метрів «розумного» шосе Smart Highway, яке само себе підсвічує в темний час доби, а також в умовах поганої видимості, та ще й повідомляє водіям про пробки, аваріях та інших неприємностях, які можуть очікувати попереду.

Smart Highway – перша в світі розумна дорога
10 кращих сучасних смарт- технологій
А в Сполучених Штатах Америки з’явився невеликий експериментальний відрізок дороги Solar Roadways, який є «зеленої» електростанцією. Він покритий шестикутними сотами, які виробляють енергію в той час, коли по них проїжджають автомобілі або проходять люди. За допомогою цього електрики можна висвітлювати як саму автостраду, так і прилеглі до неї будинки і райони. А Америка, будучи покрита мережею подібних «розумних» доріг, перетвориться на гігантську екологічну електростанцію.

1 thought on “10 кращих сучасних смарт – технологій”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *