10 комерційно вигідних альтернатив золоту

Погоня за коштовностями може привести до важкого захворювання жадібністю, а з нею, як відомо, жити не дуже приємно. Золота лихоманка лікується з великими труднощами, тому пропонуємо вам десять комерційно вигідних альтернатив золоту.

Поштові марки

Одного разу гуру облігаційного ринку Білл Гросс сказав, що краще б вкладав гроші в рідкісні марки, адже з ними вже точно нічого не станеться. Проте він продовжив торгувати на ринку акцій, втративши в цілому близько 100 мільйонів доларів і заробивши ще більше. За останні шість років динаміка ринку колекціонування зростає з небаченою швидкістю. Спеціальні індекси GB30 показують зростання динаміки цін на поштові марки в 74%. Так що не поспішайте віддавати альбом з марками племіннику – можливо, що в комірчині порошиться ваше багатство.

10 комерційно вигідних альтернатив золоту

Лист британських поштових марок, 1840 рік.

10 комерційно вигідних альтернатив золоту
Китайська кераміка

Ось вже пару тисяч років Китай є провідним постачальником керамічного мистецтва. У тих, хто встиг придбати собі парочку китайських ваз династії Мін, є відмінний шанс заробити на зростанні цін на азіатську кераміку. Аналітики прогнозують збільшення вартості предметів мистецтва родом з давнього Китаю на 45% протягом наступних п’яти років. Всього пару місяців назад порцелянова чашка з півнем часів династії Мін була продана за 36 мільйонів доларів на аукціоні Christie’s. Тому не полінуйтеся зайти в найближчий антикварний магазин.

Піала часів династії Мін, приблизно 1368 рік.

Вино

Зростання цін на колекційні вина перевершує динаміку росту вартості золота і нафти. З такого приводу в Великобританії навіть створено спеціалізований фонд, який займається інвестиціями в вина з Бордо Шато, які виробляють строго лімітовану кількість напою.

10 комерційно вигідних альтернатив золоту

Вино з роками не тільки покращує смак, але і росте в ціні.

10 комерційно вигідних альтернатив золоту

Речі знаменитостей

Старі афіші з автографами мертвих рок-зірок, речі належали знаменитостям можуть коштувати цілий стан і здатні збагатити своїх власників. Але навіть якщо ви володієте такою штучкою виключно з любові до мистецтва, не варто боятися втратити в ціні – вартість таких речей рік від року зростає.

Гітара Елвіса Преслі була продана за 4 мільйони доларів-рекордна ціна, для музичного інструменту належав знаменитості.

10 комерційно вигідних альтернатив золоту

Автомобілі старих марок

Індекси показують, що за останні 10 років, інвестиційне значення класичних автомобілів виросло майже на 500 відсотків. Рідкісні машини, випущені понад тридцять років тому, при належному догляді і стані можуть принести своїм власникам величезні гроші, за умови, що їх вдасться правильно продати. Так, наприклад, зовсім недавно вінтажна Ferrari 250 GT пішла з молотка за 8,8 мільйона доларів (при тому, що куплена вона була в 2011 році всього за 5 мільйонів).

Aston Martin Lagonda 1970об’єкт полювання колекціонерів по всьому світу. Ціна на добре збережений екземпляр починається від 300 тисяч доларів.

Наручний годинник

Зростаючий попит, обмежена пропозиція, і низькі витрати на обслуговування – у вас є всі підстави, щоб інвестувати в розкішні годинник. Приміром, колекційні моделі Rolex або Patek Phillipe не тільки не втратять в ціні з роками, але і значно додадуть, зробивши вас володарем немаленьких відсотків.

Діаманти

«Діаманти назавжди» співається у відомій пісні, і індекси цін це підтверджують. Купівля алмазів заняття поскладніше, ніж скупка золота, але може принести набагато більший прибуток при грамотному підході. Ринок алмазіводин з найстабільніших в світі і похитнути його може хіба що відкриття небачених родовищ, що навряд чи трапиться найближчим часом.

Визначити «чистоту» алмаза набагато складніше, ніж пробу золота.

Рідкісні монети

Закритий і незалежний від біржових індексів нумізматичний ринок може стати місцем битви за незліченні багатства в сучасній валюті. Зростання цін на рідкісні монети становить 220 відсотків за останні два роки і продовжує зростати.

Автографи

Заробляти на автографах ідея не нова, але цілком робоча і сьогодні. За розпис Елвіса сьогодні цілком можна отримати п’ятизначну суму. А якщо почекати ще п’ять-десять років, цифра тільки збільшиться. Скупкою автографів займаються не тільки колекціонери, а й великі музеї та фонди – з метою збереження незаперечною культурної цінності підписи історичної особистості.

Піт Мондріан, «Червоне дерево», 1910

Мистецтво

Експерти з інвестицій називають твори мистецтва осмисленої версією золота. І справа не тільки в тому, що на твори мистецтва цікавіше дивитися, ніж на злитки нікчемного металу. Зростання цін на арт-об’єкти зростає стабільно і додає щороку. Про безсумнівною комерційній вигоді мистецтва говорить хоча б той факт, що 76% операцій на ринку образотворчого мистецтва відбуваються передусім з метою перепродажу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *