10 головня правил презентації

Ви точно знаєте, як краще представити публіці свій матеріал? Про що забувають більшість промовців, особливо початківців, розповідають у своєму блозі творці програми для презентацій Prezi. Деякі поради здаються очевидними – але рано чи пізно ці правила порушують всі.

1. Вивчайте свою аудиторію

Якщо ви хочете вплинути на цих людей, вам потрібно знати, що їх хвилює і що їх мотивує.

2. Включайте в презентацію протилежні погляди

Подумайте, яким чином аудиторія може оскаржити ваші ідеї, і позначте ці аргументи у своєму виступі. Якщо їх просто ігнорувати, вони нікуди не дінуться.

3. Почніть з хорошою історії

Це знає будь лектор TED. Ваша перша історія повинна бути такою, щоб їй міг співпереживати кожен в кімнаті.

4. Повторіть свою головну думку три рази

Професійні оратори виражаються так: «Розкажіть людям, що ви їм збираєтеся розповісти. Розкажіть їм це. А потім розкажіть їм, що ви їм розповіли ». Іншими словами, уявіть тези, які ви хочете озвучити, а потім в ході презентації наповнюйте їх змістом. І на закінчення нагадайте аудиторії про своїх базових тезах.

5. Практикуйтеся до знемоги

Коли ви знаєте, що хочете сказати, від і до, вам не потрібно хвилюватися про те, що ви спіткнетеся на якомусь слові чи втратите нитку міркувань. Крім того, коли ви заздалегідь вимовите свою промову вголос багато разів, це допоможе знайти і прибрати багатослівність. Аудиторія оцінить, якщо ви будете говорити чітко і конкретно.

6. Запам’ятовуйте

Якщо ви бачили, як люди поглядають на свої слайди, то ви напевно розумієте: це не тільки відволікає аудиторію від основної думки, а й натякає їй, що оратор, можливо, не впевнений у собі. Чи не зубрите кожне слово, відточите просто основний хід думки, тези і приклади, якими ви їх підкріпите. Ось тут є поради, як запам’ятати будь-яку презентацію за 60 хвилин або навіть швидше.

7. Зустрічайтеся очима

Вам не вдасться переконати нікого і ні в чому, якщо ви не дивіться йому або їй в очі. Тільки не дивіться на якогось окремого людини занадто довго, переводите погляд далі.

8. Розкажіть гарну історію на завершення

Вона повинна безпосередньо ставитися до вашої головної думки і повинна ілюструвати ваші тези. У фіналі чим коротше, тим краще, тому нехай історія буде короткою, але щирою. Вона повинна бути близька вам особисто, а й відображати головну суть вашого виступу.

9. Уникайте списків

Це нудно. Краще покажіть яскраву картинку з текстом не довше твіту.

10. Активно жестикулюйте

Тримаючи руки близько до тіла, ви виглядаєте не просто неприродно, але й нервово. Ви ж розповідаєте історії – так покажіть це, здобудете простором, який вам надали на сцені.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *