Жінки і чоловіки по-різному втомлюються на роботі

Свіжі дослідження: дами частіше стомлюються від домашнього побуту, ніж від офісної рутини.

Психологи, що вивчали природу стресу в Університеті Пенсільванії в США, були дуже здивовані результатами своїх досліджень.

Протягом століття вважалося, що жінки отримують більший стрес на роботі, ніж чоловіки. Що дамам в більшій мірі властиво насолоджуватися домашнім побутом і роллю берегині сімейного вогнища. Передбачалося, нібито чоловіча самооцінка залежить саме від кар’єрних досягнень. Але виявилося, всі ці твердження безнадійно застаріли.

Можливо, у рейтингу джерел стресу для жінок в 1950-1970 роки робота дійсно займала перші рядки. Але не в сучасному світі. Робоче навантаження у жінок практично не відрізняється від чоловічої. Проте сімейні ролі залишилися колишніми. “Видобувники”, закінчуючи свій робочий день, зазвичай можуть дозволити собі відпочити. “Берегинею вогнища” доводиться займатися хатніми справами, дітьми, облаштуванням побуту і т.д. Фактично, жінка працює “в дві зміни”. Причому та частина праці, що відбувається в офісі, віднімає менше зусиль, ніж вирішення домашніх завдань.

Згідно з даними дослідження, в системі пріоритетів більшості представниць слабкої статі на першому місці залишаються інтереси сім’ї, чоловіка та дітей. Тому проблеми побутового характеру стають джерелом більш сильного стресу, ніж неприємності на роботі.

Керівник дослідження Сара Дамаск стверджує, що сама була приголомшена результатами експерименту. Дані по фокус-групах учасників однозначно підтвердили: чоловік удома відпочиває, а жінка, навіть та, у якої немає дітей, відпочиває… на роботі!

Найбільша біда сучасної бізнес-леді, яка намагається ще й бути хорошою дружиною і матір’ю – недолік часу на себе кохану. В результаті у жінок розвивається стан тривожності і пов’язані з ним порушення, начебто примхливості, страхів. Надлишок негативних емоцій веде до появи сучасних пороків – шопоголизма і ожиріння. У регулярно переробних чоловіків, до слова, ті ж самі проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *