Яскрава картинка майбутнього допомагає досягти успіху

У новому дослідженні вчених з Університету Огайо взяли участь 67 студентів факультету бізнесу та психології. Учасникам розповіли про нову магістерську програму в галузі бізнес-психології. Студенти читали брошуру про програму, а потім заповнювали кілька анкет. Вчені попросили добровольців оцінити свою впевненість в собі (у своїй можливості стати бізнес-психологом). Студентів запитали, чи були вони в захваті від перспективної кар’єри, чи можливо, що їх допустять до програми, і чи мають намір вони подавати заявку. Також дослідники дізналися загальний середній бал добровольців.

Потім учасників розділили на чотири групи. Студентам з контрольної групи дали інформаційний лист без вказівки середнього бала, необхідного для вступу. Учасникам з трьох інших груп дали аркуші з зазначенням потрібного для вступу середнього бала, який був на 0,10 нижче середнього бала студентів.

Добровольцям з першої групи просто сказали, що їх бал вище необхідного. В іншій групі консультант розповів учасникам, що ця програма створена для них і навряд чи їх відкинуть. Останньою групі теж сказали все це, але з невеликим доповненням. Консультант згадав: ймовірно, студентів візьмуть на програму зі стипендією, вони досягнуть успіху в ній і після отримають багато пропозицій роботи.

Наприкінці учасники знову заповнили анкети. У студентів з контрольної групи і тих, кому просто сказали, що їх середній бал перевищує необхідний для вступу, впевненість в собі не підвищилася. Вони не вирішувалися подавати заявку і навіть з’ясовувати додаткову інформацію. У студентів, які отримали найбільш яскраве уявлення про своє успішне майбутнє, після зустрічі з консультантом підвищився рівень впевненості в собі. Вони збиралися спробувати свої сили.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *