Які наслідки нападів гніву?

Які наслідки нападів гніву? Згідно з результатами одного з досліджень, опублікованими в журналі «European Heart Journal», спалахи гніву можуть призвести до розвитку інфаркту міокарди, інсульту та інших серцево-судинних захворювань, протягом 2 годин після даних епізодів.

Учені з Гарвардської медичної школи (Harvard Medical School) та ізраїльського медичного центру (Beth Israel Deaconess Medical Center) проаналізували результати досліджень, проведених з 1966 р. по 2013 р., щоб виявити закономірність між спалахами гніву і поруч серцево-судинних захворювань. Так , вони проаналізували дані близько 4,5 тис. пацієнтів з інфарктом міокарда, близько 500 – з гострим коронарним синдромом , більше 200 – з геморагічним інсультом і більше 300 – з аритмією.

Дослідники відзначили, що існують численні відмінності між результатами досліджень, які проводилися в різних країнах, їх протоколами і методологією. Проте були отримані докази підвищеного ризику виникнення серцево-судинних захворювань у пацієнтів певних груп.

Так, вчені виявили, що протягом 2 год після спалаху гніву або під час такої ризик розвитку інфаркту міокарда або гострого коронарного синдрому у пацієнтів зростає майже в 5 разів (474 %), ризик розвитку інсульту – більш ніж у 3 рази (362 %). Крім того, підвищується ризик розвитку шлуночкової аритмії.

Отримані результати також свідчать про те, що абсолютний ризик розвитку серцево-судинних захворювань підвищується, якщо пацієнт має в анамнезі такі або існує сукупність факторів, які можуть привести до їх розвитку.

За словами вчених , ризик розвитку гострих серцево-судинних захворювань після спалаху гніву або під час такої значно підвищується у людей, у яких дані епізоди виникають часто.

Так, людина без серцево-судинних захворювань або факторів , їм передують , у якого відзначений 1 епізод спалахи гніву на місяць , має дуже низький ризик виникнення даної патології. Однак людина з множинними факторами ризику розвитку серцево-судинних захворювань, інфарктом міокарда або інсультом в анамнезії , який часто відчуває спалахи гніву , має абсолютний ризик виникнення такої патології.

Вчені підрахували, що серед людей без серцево-судинних захворювань, які відчували до 5 спалахів гніву в день, на 10 тис. осіб на рік відзначено 158 додаткових випадків виникнення серцево-судинної патології. У свою чергу , серед людей з високим ризиком розвитку серцево-судинних захворювань епізоди гніву спровокували додатково 657 випадків виникнення серцево-судинної патології на 10 тис. осіб.

Автори дослідження вважають, що є кілька можливих механізмів, які пов’язують спалахи гніву з серцево-судинними захворюваннями. Психологічний стрес призводить до підвищення частоти пульсу і артеріального тиску, а також судинного опору. Зміна кровотоку , в свою чергу, може викликати утворення тромбів і стимулювати розвиток запальних реакцій.

За словами вчених, для того щоб знизити ризик розвитку серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт, необхідний комплексний підхід до лікування гострих і хронічних психологічних стресів, а також усунення факторів, які їх викликають.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *