Які фактори негативно впливають на пам’ять і швидкість думки?

Фактори, що негативно впливають на пам’ять і швидкість думки:

Нецікаве навчання, нудьга, туга на уроці, технічні шуми, духота в приміщенні, недружня обстановка, довгий нерухоме сидіння за партами і столами (людина як вид існує як мінімум кілька мільйонів років).

Існуюча система навчання була прийнята лише в останні сто років.

До цього всі філософи і поети вчилися безперервно рухаючись.

Організм людини влаштований так, що якщо він не буде рухатися, то він захворює. Людина повинна рухатися активно не менше 3 годин на день. А взагалі виходячи з тих умов, для яких була створена людина, то 7-8 годин на день він повинен активно рухатися на свіжому повітрі. Це оптимально для його здоров’я, а значить і мислення.

Коли учень нерухомо сидить по 30-40 хвилин на уроці, то починається застій крові, а значить і мозок недоотримує повноцінного харчування. Тобто сама система навчання за партами гальмує мислення і створює труднощі для запам’ятовування. Коли людина посилено розмірковує, то він рухається: ходить взад-вперед, виконує гімнастичні вправи.

Саме тому древні філософи займалися гімнастичними вправами, брали участь у спортивних змаганнях, а уроки проходили у формі бесід-прогулянок по саду або березі моря, коли вчитель задавав учневі питання, на які вони разом шукали відповіді. На природі думка людини прискорюється, тому що спочатку людина була створена для життя на природі. Всі філософи і генії жили і творили на природі.

Шевченко написав свої кращі твори в селі або при подорожах серед природи.

Гальмує мислення, коли людина отримує готові відповіді замість того, щоб самому розмірковувати і шукати відповідь на питання. Хочеш прискорити думка дитини або людини – задай йому цікаве питання. (як Суворов навчав своїх солдатів і офіцерів, ставлячи питання-загадки на кмітливість, і вимагаючи миттєвого відповіді).

До речі, за швидкістю відповіді можна судити і швидкості мислення людини в даний момент. Так як швидкість мислення змінюється від обставин.

Світлі почуття позитивно впливають на навчання, і навпаки негативні емоції і вибір руйнівного шляху розвитку людиною обмежує його здатності до мислення і сприйняття інформації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *