Яка точка щастя вашого тіла?

Є в нашому організмі орган, про який дуже мало говорять, але який по праву можна назвати “точкою щастя”. І шукати його довго не треба. Це вилочкова залоза (тимус). Розташована у верхній частині грудної клітки, прямо біля основи грудини. Виявити її дуже просто: для цього потрібно докласти два складених разом пальці нижче ключичній виїмки. Це і буде зразковим місцем розташування вилочкової залози.

Своє ім’я вилочкова залоза отримала завдяки характерній формі, що нагадує тризуб вилку. Втім, так виглядає тільки здорова заліза – пошкоджена найчастіше набуває форму метелика або вітрила. Вилочкова залоза має ще одне ім’я – тимус, що в перекладі з грецького означає “життєва сила”. В 60-х роках минулого сторіччя вчених осінило, що вилочкова залоза відноситься до органів імунної системи! Причому не до другорядних, як лімфатичні вузли, гланди або аденоїди, а до самих що ні на є центральним.

Функції вилочкової залози. Багаторічні спостереження показали, що від цієї рожевої залізяки в чому залежить людське життя, особливо життя малюків, яким ще не виповнилося п’яти років. Справа в тому, що тимус – це «школа» прискореного навчання клітин імунної системи (лімфоцитів), що формуються зі стовбурових клітин кісткового мозку. Потрапивши в вилочкової залози, новонароджені «солдати» імунної системи перетворюються в Т-лімфоцити, здатні битися з вірусами, інфекціями і аутоімунними захворюваннями. Після цього в повній бойовій готовності вони потрапляють в кров. Причому найбільш інтенсивно навчання проходить в перші 2-3 роки життя, а ближче до п’яти років, коли захисників набирається на цілком пристойну армію, функція вилочкової залози починає згасати. До 30 років вона затухає практично повністю, а ближче до сорока від вилочкової залози, як правило, не залишається і сліду.

Орган antiage. Згасання тимуса медики називають інволюцією, або зворотним розвитком, хоча у деяких людей вилочкова залоза не зникає повністю – залишається слабенький слід у вигляді невеликого скупчення лімфоїдної і жирової тканини. Чому тимус у одних людей старіє і розсмоктується раніше, а у інших пізніше, сказати важко. Може, вся справа в генетичній схильності, може, в способі життя… Але медики впевнені: чим пізніше це станеться, тим краще. А все тому, що вилочкова залоза здатна сповільнювати хід біологічного годинника організму, іншими словами, уповільнювати старіння.

Так, під час одного з експериментів, двом собакам (старої і молодої) зробили операцію з пересадки вилочкової залози. Старому тварині вживили молоду залозу, а молодий собаці – стару. В результаті перше тварина дуже швидко пішло на поправку, стало більше їсти, активніше поводитися і взагалі виглядати на пару років молодше. А друге швидко старів, старів, поки не померло від старості.

Чому ж це відбувається? Та тому що вилочкова залоза не тільки збирає армію Т-лімфоцитів, але й виробляє тіміческіе гормони, які активізують роботу імунної системи, покращують регенерацію шкіри, сприяють швидкому відновленню клітин. Словом, тимус (вилочкова залоза) проводить роботу по серйозному омолодженню всього організму.

Укол молодості. Імунологи знайшли шлях оновлення старіючої залози – для цього і потрібно-то небагато: зваж з ембріональних стовбурових клітин, шприц і вмілі руки лікаря, який введе їх безпосередньо в тимус. За задумом, ця нехитра маніпуляція змусить згасаючий орган повністю відновитися, повертаючи своєму господареві втрачену молодість. Як стверджують прихильники методу, такий укол куди більш дієвий, ніж впорскування стовбурових клітин в кров, де вони швидко руйнуються, даючи лише короткочасний прилив сил, енергії і молодості.

Життя після смерті. І все ж боятися природного згасання вилочкової залози не варто. Ніякої загрози для життя людини цей природний процес не представляє. Справа в тому, що за перші п’ять років активної роботи тимус встигає забезпечити організм людини таким запасом Т-лімфоцитів, якого цілком вистачає на все життя. До того ж функцію що пішла на пенсію залози частково беруть на себе певні клітини шкіри, які здатні синтезувати тіміческіе гормони.

Що вона любить? Як і всі органи імунної системи, вилочкова залоза обожнює білок, який, з одного боку, є будівельним матеріалом для антитіл, а з іншого – посилює активність її власних клітин, причому перевагу слід віддавати білкам тваринного походження (їх можна знайти в рибі, м’ясі, сирі , молочних продуктах, спіруліни, гречці, бобах).

Крім протеїнової дієти тимус любить і теплові процедури. Йому обов’язково сподобаються сауна, зігріваючий компрес, натирання мазями на основі ефірних масел або сеанс фізіотерапії. Правда, захоплюватися стимуляцією вилочкової залози імунологи не радять, адже тривала активність неминуче призведе до виснаження органу, а це може викликати зворотний ефект. Так що прогрівати тимус слід не довше 5-10 днів, бажано незадовго до періоду застуд.

Що ж до самої хвороби, що протікає з температурою, то в цей момент стимуляція тимуса може привести до пошкоджень в тканинах органу та більш бурхливому протіканню хвороби (вона пройде швидше, але переносити її буде важче). Так що прикладати до вилочкової залозі компреси найкраще тоді, коли хвороба тільки починається і людина відчуває слабкість, млявість, у нього з’являється нежить, але при цьому температура не підвищується.

Чого вона не переносить. Вилочкова залоза абсолютно не виносить стреси (шум, температурні перепади, анестезія). Під час стресу заліза стискається, що призводить до зниження життєвої енергії. Стреси вимагають мобілізації всіх Т-лімфоцитів, в результаті чого вилочкової залозі доводиться спішно готувати нових захисників. Тому у людини, часто ризикує і нервував, вилочкова залоза зношується і старіє швидше.

Хоча неполадки в роботі тимуса можуть бути викликані і дефіцитом кортизолу – гормону, що виробляється залозами. В результаті вилочкової залозі доводиться працювати за двох, що може привести до розвитку тимомегалії (збільшення залози) або Тімом (пухлина тимуса). Обидва цих захворювання можна запідозрити у млявих, часто хворіючих застудами, герпесом та грип людей. Точний діагноз можна поставити на підставі рентген-знімка, результатів УЗД або імунограми (знижений кількість Т-лімфоцитів вказує на можливі проблеми з вилочкової залозою).

Як стимулювати вилочкової залози? Ослаблений тимус можна підсилити за допомогою найпростішого методу буквально в лічені секунди.

Метод полягає в тому, щоб 10-20 разів легенько постукати рукою за місцем розташування залози. Таке постукування можна виробляти кінчиками пальців або легко стисненим кулаком, обираючи приємний ритм. Таким способом можна за кілька секунд стабілізувати тіло і наповнити його цілющою енергією.

А ось потирання цього місця, навпаки, діє ослабляюще. Звичайно, Ви можете також просто покласти свою руку на тимус і дозволити текти енергії. Це ще одна ефективна можливість застосування життєвої енергії.

Якщо Ви щоранку регулярно будете активізувати свій тимус і повторювати цю процедуру кілька разів протягом дня, то вже через короткий проміжок часу відчуєте себе значно сильнішим.

Ви можете додати при цьому афірмації, наприклад таку: “Я молода, здорова, красива”, або придумайте свою, тільки обов’язково позитивну.

Коли ваша вилочкова залоза активізується, ви можете відчути “мурашки по тілу” і відчуєте почуття радості і щастя. Може пройти деякий час, поки ви відчуєте щось. Виконуйте цю вправу щодня, і ви точно відчуєте його дію.

Якщо у вас часті напади хвилювання, паніки, стресу – робіть це декілька разів на день і ви зможете повернути собі життєвий баланс.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *