Як зменшити стрес: 7 простих хитрощів тайм-менеджменту

Що найчастіше змушує людей відчувати стрес? Час. Ми рідко коли відчуваємо, що його достатньо – часу нам завжди і на все не вистачає. Насправді у більшості населення планети Земля цілком достатньо часу, багато хто просто не вміють правильно його використовувати.

Ми або самі витрачаємо час даремно, або дозволяємо оточуючим нас людям робити це за нас.

Якщо ви опануєте прийомами тайм-менеджменту, то це не означає, що ви будете встигати робити все більше і більше завдань в більш стислі терміни. Це значить, що ви навчитеся грамотно планувати свій робочий (і не тільки) час, розставляти пріоритети, використовувати всі наявні ресурси, а потім не будете відхилятися від свого плану.

Ось сім простих порад з управління часом, які допоможуть вам справлятися зі справами більш ефективно і нервувати при цьому набагато менше.

1. Організуйте свій день

Розпланувати свій день – це важлива і першорядне завдання, яку вам необхідно виконувати щодня – або сьогодні ввечері, або завтра вранці.

Звичайно, передбачити і розпланувати все неможливо, завжди бувають термінові справи, непередбачені обставини і форс-мажори, але створити певний кістяк плану все одно варто.

Плануйте не тільки свої робочі справи, а й прийом їжі (плануйте так, щоб ви встигли нормально поїсти, а не перебивалися перекусами всухом’ятку), зарядку та інші фізичні вправи, нехай у вас залишиться час на те, щоб зустрітися з друзями і близькими, і , звичайно ж, залиште собі час на відпочинок.

2. Розставте пріоритети

Якщо ви невиправний перфекціоніст, то зрозумійте нарешті, що не можна встигнути все. Вирішіть, що зараз найбільш важливо, і зосередьте всі свої зусилля на цих завданнях. Найкраще ставити собі короткострокові невеликі цілі – вони будуть досяжними, і ви не будете відчувати, що зробили мало тоді, коли насправді ви зробили достатньо.

3. Частіше делегує справи і повноваження

Делегируйте справи і повноваження по максимуму, стільки, скільки зможете. Ви не можете зробити все самотужки. Навчайте інших, не бійтеся іноді залежати від інших, не соромтеся просити допомоги тоді, коли це необхідно.

4. Робіть найважчі справи в першу чергу

Заведіть собі звичку починати кожен день з важких справ, щоб встигнути розправитися з ними, поки ви енергійні і не встигли втомитися. Залиште всі нескладні завдання на другу половину дня.

Часто ми боїмося почати виконувати складні завдання, тому постійно відкладаємо їх на останній момент. Але при цьому ми постійно думаємо про ці завдання і нервуємо весь день. Навіщо вам мучити себе? Краще відразу розправитися з усім цим і залишок дня почувати себе спокійно і працювати більш продуктивно.

5. Якщо є можливість, економте чвс на зустрічі

Часто на те, щоб обговорити всі важливі питання, нам необхідно 10-15 хвилин. Але так як бесіди дуже часто супроводжуються розмовами не по справі, то вони можуть значно затягнутися.

Бувають такі випадки, коли у нас і зовсім немає необхідності зустрічатися з людиною особисто – досить поговорити з ним по телефону або відправити йому лист по email. Якщо відчуваєте, що у вас саме такий випадок, то не варто витрачати час на спілкування тет-а-тет. Так ви збережете не тільки свій час, але і час вашого співрозмовника.

6. Не залишайте все на останній момент

Виконувати завдання під тиском дедлайнів – це найгірше для вашої психіки, продуктивності та в цілому для вашого організму.

Ви виконуєте роботу в поспіху, а значить, практично завжди виконуєте її неякісно і прирікаєте себе на неминучі переробки. І, звичайно ж, нервуєте набагато більше, ніж якщо б ви вирішили зробити роботу вчасно.

Плануйте заздалегідь. Якщо завдання складне і вимагає великих затрат часу, розділіть її на кілька днів, але так, щоб ви могли виконати завдання якісно і в строк.

7. Не будьте перфекціоніст

Робіть все можливе в розумні терміни, а потім перейдіть до іншим важливим завданням. Якщо у вас залишиться зайвий час, то ви завжди можете повернутися до попередніх задачам пізніше і внести в них коректування.

За статистикою, виконати задачу на 95% – це відмінний результат, якого домагаються далеко не все.

Звичайно, вам знадобиться самодисципліна і певна практика, щоб навчитися грамотно розподіляти свій час і власні зусилля. Як тільки ви навчитеся цьому, ви помітите, який впорядкованої стала ваше життя і наскільки менше ви стали нервувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *