Як відновитися після стресу?

Стрес це емоційне і фізичне напруження, що виникає у відповідь на події навколишнього світу. Стрес сам по собі не завжди поганий, оскільки він попереджає про потенційну небезпеку, призводить тіло і розум в «бойову готовність» для подолання складних ситуацій, а також мотивує на діяльність з максимальною віддачею. Проблеми виникають тоді, коли стрес стає занадто сильним і / або коли він затягується по часу; недолік навичок з управління та боротьби зі стресом також створюють труднощі в його подоланні. Тому важливо навчитися розслаблятися і знаходити час, щоб відновити сили.

Вплив стресу на організм людини

Перші ознаки того, що ви вже не відновлюєтеся повністю після стресу: недолік енергії, складно зосередитися, часто присутня поганий настрій, підвищена дратівливість, неспокій. Ще однією ознакою може бути бажання усамітнитися, піти від «мирської суєти», так сказати – це, свого роду, природний позив організму на відпочинок.

Якщо протягом тривалого часу організм так і не отримує бажаний відпочинок від стресу, це починає позначатися на здоров’ї.

Способи боротьби зі стресом:

1. Дихайте глибше.

Це найперший і найпростіший крок на шляху боротьби зі стресом. Наше дихання пов’язано з нашим розумом, і якщо ми починаємо дихати повільніше і глибше, особливо з збільшеним видихом, то наш розум і нервова система заспокоюються. Постарайтеся розвинути в собі звичку дихати глибоко й повільніше, ніж зазвичай, і ваша стресостійкість помітно підвищиться.

2. Абстрагуйтеся від фактора стресу.

Займіть свій розум тим, що вам приємно, так ви зможете знизити стресовий вплив.

3. Вчіться розслаблятися.

В даному випадку я маю на увазі не спосіб «розслаблятися», який часто подразумевают сьогодні – в барі або клубі, з друзями – а справжнє розслаблення, т.к. надання організму можливості відновитися. Для цього відмінно підходять прогулянки на природі, на свіжому повітрі, подалі від міської суєти. Дуже сприятливо буде практикувати шавасану або йогичеськую позу для розслаблення (поза лежачи на спині).

4. Правильно розпоряджайтесь вільним часом.

У мене була така проблема: навіть у вільний від роботи час я часто забивав голову думками про роботу, будував плани, аналізував робочий день, і т.д. Все це не тільки не давало відволіктися і нормально розслабитися, але і витягало енергію, адже, думаючи про роботу, мимоволі згадуєш і неприємні ситуації в тому числі; та й взагалі сам процес аналізу теж забирає сили. Тому, коли у вас з’являється вільний час, робіть щось, абсолютно несвязанное з вашою професійною діяльністю: займайтеся своїм хобі, творчістю, проводите час з дітьми, знову ж таки – відпочивайте на природі.

5. Висипайтесь.

Цей пункт дуже важливий, хоча багато людей, особливо в молодості, недооцінюють його значення. Справа в тому, що у сні вплив нашої свідомості на організм «відключається», надаючи тілу можливість «навести порядок, поки господаря немає вдома». Так, це підходяща аналогія: коли ми «дому», тобто коли пильнуємо, то наводимо «безлад» у своєму організмі власними неспокійними думками, переживаннями, шкідливими звичками, недоліком фізичної активності, і т.д. Сон ж – це шанс для організму привести себе в норму. Не ігноруйте його.

6. Розвивайте здорові звички.

Якщо у вас ці звички є або ви їх культивуєте, то процес відновлення після стресу значно прискориться, т.к. організму потрібно буде працювати з меншою кількістю «сміття», як фізичного, так і ментального. Сюди входить: правильне, здорове харчування (я рекомендую перейти на вегетаріанство), регулярна (краще щоденна) фізичне навантаження (помірні вправи, немає потреби себе повністю заганяти; для мене, наприклад, прекрасно працює йога), дотримання режиму харчування, сну й відпочинку.

7. Частіше посміхайтеся.

Посмішка, сміх, позитивні емоції випромінюють «цілющу» вібрацію, тим самим, знижуючи вплив стресу, і допомагаючи нашому організму швидше відновитися. В Цигун є така практика, як внутрішня посмішка – я сам її іноді практикую – дуже ефективна річ. Якщо використовувати образ посмішки для розслаблення окремих частин тіла, то ефект спостерігається буквально відразу ж.

8. Плануйте розумно.

Це вже більше відноситься до стрес-менеджменту або управління стресу, в цілому, проте, пункт теж важливий, т.к. дозволить запобігти виникненню складних стресових ситуацій на роботі. Коли ваша діяльність добре розпланована, то вплив стресу на організм буде значно нижче. «Розумно»означає не навантажувати себе тим, що виходить за рамки ваших реальних можливостей.

Дотримання цих 8 пунктів не тільки допоможе вам відновитися після стресу, але і значно знизити його вплив у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *