Як доглядати за дитячим одягом?

Від того, як правильно ми звертаємося з дитячими речами, стираємо їх, сушимо, гладимо, багато в чому залежить комфорт і здоров’я маленьких членів сім’ї. Отже, знайомимося з головними правилами.

Велике прання

Чим молодша дитина, тим ретельніше потрібно підходити до вибору засобу для прання: воно повинно не тільки добре відпирати, але і бути безпечним, не містити шкідливих речовин, добре виполіскувати. Для дітей до року краще використовувати спеціальні гіпоалергенні гелі або дитяче мило для прання. Для дітей постарше експерти рекомендують будь-які дитячі порошки або гелі – вони добре підходять для частого прання, містять м’які поверхнево-активні речовини, в їх складі немає фосфатів і ароматизаторів, нерідко викликають роздратування і алергію. Звертайте увагу на напис на упаковці «Підходить для чутливої дитячої шкіри», «Пройшов дерматологічний і клінічний контроль», «Не містить синтетичних добавок і барвників» та ін. Спочатку краще купити маленьку пачку прального засобу: раптом воно не підійде. Важливий і температурний режим, особливо для самих маленьких: контактує зі шкірою білизна малюків до 6 місяців для додаткової дезінфекції радять прати при температурі 75-90 ° С. Полоскати дитячий одяг потрібно більш активно (у пральній машинці можна навіть двічі). І, звичайно, завжди потрібно пам’ятати про те, що всі нові речі необхідно обов’язково випрати і тільки потім надягати.

Чистимо чисто?

Коли дитина підростає, перестає постійно бруднитися, верхній одяг вже не потрібно прати так часто. З дитячими точковими плямами добре справляються виведення плям у форматі спреїв (обробити / запрати). Зверніть увагу, чи можна потім верхній одяг прати вручну або необхідна хімчистка. В останньому випадку подумайте, чи влаштує вас цей варіант: на що використовуються для професійного чищення хімікати може розвинутися алергія, а екологічно чиста хімчистка коштує дорого.

Велика сушка

Раніше педіатри нам говорили, що найкраще влаштовувати таку «велику сушку» на вулиці або на балконі. Але в умовах сучасної екології цей варіант підходить, тільки якщо ви живете в екологічно чистій місцевості: в селі або на дачі, далеко від заводів і автомобільних трас, забруднення і шкідливі речовини від яких моментально осідають на висихають речах. А в період активного цвітіння рослин (з квітня по серпень) розвішувати мокрий одяг на вулиці і зовсім не рекомендується: на ній буде осідати пилок, що викликає алергію.

Безпечніше сушити речі в квартирі або на балконі, якщо ви розвішуєте їх сушитися у ванній, стежте, щоб на стінках не утворювалася цвіль: через неї у дитини (так само і у дорослих) можуть розвинутися або загостритися алергія, астма та інші захворювання. Якщо в квартирі стало дуже волого, має сенс задуматися про покупку системи клімат-контролю. Ще варіант – купити сушильну машину (найпростіші побутові моделі коштують приблизно як пральні і займають стільки ж місця).

Секрети збереження форми

Щоб дитячий трикотаж і вовняні речі довше зберігали гарний зовнішній вигляд і не витягувалися, не варто їх сильно віджимати і вішати сушитися мокрими. Найкраще спочатку «викачаний» річ в махровому рушник, який вбере зайву воду, а потім розкласти її на інший рушник на рівну поверхню (наприклад, на стіл). Якщо зробити це на ніч – до ранку річ вже буде сухою або трохи вологою, і її без проблем можна буде досушити на сушарці або мотузці.

Прасування

Вона потрібна не тільки для естетичної сторони: коли справа стосується дитячого одягу, прасування ще й гігієнічна необхідність (якщо, звичайно, речі не пройшли цикл високотемпературної сушки в сушильній або пральній машині). Тому не забувайте добре прасувати, а в ідеалі навіть пропарювати праскою одяг дитини і особливо білизна: це додаткова дезінфекція! Протягом перших 3-4 тижнів після народження дитини, поки у нього як слід не зажила ще пупкова ранка, пропрасовуйте все з двох сторін. Крім того, після прасування одяг і шви на ній, стають м’якше, що набагато комфортніше для ніжної дитячої шкіри.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *