Ввічливість – привид минулих років

Ввічливість в наші дні чомусь стала абсолютно неважлива. Люди дозволяють собі грубість і неповага, вважаючи це нормою. І якщо раніше люди дивувалися грубості, то зараз люди з подивом дивляться на тих, хто дозволяє собі ввічливі жести з боку. І це по-справжньому дивно.

Як за такий проміжок часу сильно помінялися люди, адже минуло зовсім нічого, лише кілька десятків років. І гаразд молоді люди дозволяють собі хамство, з цим нічого не поробиш. Набагато більш дивний той факт, що дорослі люди, які виростили дітей до дорослого стану, що не менше дозволяють собі відважувати грубості на адресу інших людей. Де загубилися ті знання, якими їх врахували в радянських школах? І чому мода на грубість заволоділа їхніми серцями?

Швидше за все, на це питання мало, хто може дати хороший і правильний відповідь. Але факт залишається фактом – ввічливість майже зникла з життя сучасних людей. Швидше за все, важливою причиною, що зіграла тут свою роль, стало припинення відвідування церков і недотримання постів як фізичних, так і душевних. Релігія непогано робить з людей людини, якщо їй хоч іноді користуватися.

Вплинуло і звичайно оточення. Людина не дарма істота соціальна, оточуючі його люди відмінно впливають на його поведінку, навіть якщо він не має сильного нахилу до впливу на нього інших зовнішніх факторів. Навіть при такому розкладі неусвідомлено людина змінюється під дією зовнішніх факторів. Саме тому оточення потрібно вибирати такого виду, ким ви бажаєте стати. Наприклад, якщо ви хочете стати бізнесменом, вам слід вибрати в оточення успішних власників бізнесу. Ну а якщо ви бажаєте, стати хорошим музикантом, то має сенс у свої друзі додавати багато хороших музикантів.

Якби у нас більшість людей були б інтелігентами, то такого хамства і брутальності в житті природно було б менше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *