Що таке депресія?

Доктор Турхан Канлі (Turhan Canli) з Університету Стоуні Брук каже, що депресія має бути визначена як інфекційне захворювання, а не емоційного розлад.

Американський вчений вважає, що такий стан виникає в результаті паразитарних, бактеріальних або вірусних інфекцій та в майбутніх дослідженнях потрібно шукати ці мікроорганізми. Canli: «Настав час для зовсім іншого підходу. Замість того щоб визначати депресію як емоційний розлад, я пропоную, переглянути концепцію і вважати це свого роду інфекційним захворюванням. Майбутні дослідження мають виявити паразитів, бактерії або віруси, які можуть грати причинний роль в етіології великої депресії».

За словами доктора, пацієнти з депресією показують ті ж симптоми, як і людей, які мають інфекційне захворювання. Дослідження пацієнтів з депресією також показують наявність запальних маркерів в їх мозку. Ще одним аргументів на захист своєї теорії, вважає приклади паразитів, бактерій або вірусів, що вражають емоційну поведінку в природі.

Найбільш відомий приклад Toxomaplasma gondii, паразит, який живе в шлунково-кишковому тракті кішки. У щурів, що вступили в контакт з цим паразитом в котячих виділеннях, відбувається певне ураження мозку.

Науковець каже, що приблизно одна третина населення земної кулі інфікована з T.gondii. Інфекція пов’язана з маркерами запалення, як це спостерігається у пацієнтів з депресією. А такі пацієнти мали більш високі рівні антитіл, створених для боротьби з T.gondii бактерії. Canli: «Тим не менше, великомасштабних досліджень великої депресії і T.gondii, або систематичних пошуків для виявлення інших потенційних паразитарних інфекції досі не проводилося». До всього іншого, доктор наводить ряд досліджень, в яких емоційну поведінку гризунів змінювалося, коли їх піддавали дії бактерій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *