Секс або не секс: три ворога в сімейному ліжку

Завжди сміялася над заявами, що головне у відносинах – це секс. Мовляв, як так, у високорозвинених і духовних істот, і таке нице біологічне на першому місці.

Але життєвий сумний досвід і захоплення психологією змусили переглянути своє «фу» в питаннях пріоритетів. Тепер я теж знаю, навіщо так важливий секс подружжю.

Почну з учених, які розібрали людський мозок на частини, і встановили, що за сексуальний потяг і за агресію відповідальний один і той же відділ мозку.

Здавалося б, як так, адже одне направлено на любов і творення, друге – на ненависть і руйнування. Але не так все однозначно.

Є різні слова, з одним коренем – агресія, прогресія, регресія. Прогресія – рух вперед, регресія – назад, а агресія... рух один до одного… Раптово, чи неправда?

Але якщо подивитися уважно, так і є, злість спрямована на конкретну людину, на контакт з ним, нехай навіть у грубій фізичній формі.

Тепер ненадовго відвернемося від латині і вчених, і повернемося до подружжя.

Можливо, існують ідеальні такі люди, які завжди вміють про все домовитися, прямо висловити свої бажання, спокійно переносяться відмови і легко знаходять компроміси. Які завжди пам’ятають дату весілля, вічно привітні і не помиляються. Але навіть такі ідеальні люди приречені злитися один на одного просто за фактом спільно проживання.

Ось він хотів з’їсти останню печінку, а її вона її з’їла хвилиною раніше. Або допити останній ковток чаю, а чашка вже вимитий. Або вона хоче поколупати в носі, ан ні, при своєму улюбленому ніяк. І спину треба тримати пряміше, і взагалі пам’ятати, що хтось ще поруч.

Безумовно, спільне проживання дає набагато більше бонусів, ніж мінусів, але заперечувати наявність обмежень, пов’язаних з цим, щонайменше, нерозумно.

І ось яка цікава картинка виходить. Дві людини, які проживають на одній території і мають загальні речі, приречені періодично порушувати кордони один одного, і злитися в зв’язку з цим. А злість хороша, коли її віддають.

Покричати, а ще краще фізично: нашльопати, подряпати, потискати, стиснути міцніше… Нічого не нагадує? Але ж так і є, секс, навіть у самої ніжної його формі – захід агресивне, адже йдеться про конкретний порушенні особистих кордонів в самому що не є прямому сенсі цього слова.

І значить це, що сексце найприродніший, найпростіший, найдоступніший спосіб знімати напругу, яка неминуче виникає при спільному проживанні всередині пари.

Але у цього способу є вороги. Я не кажу про тих сумних випадках, коли все погано з самого початку. А про тих, коли було супер, а з часом зійшло нанівець.

Перший ворог – втрата новизни

Але тут досить подбати про переведення кількості в якість. Наприклад, дістаєте з шафи ту саму одяг, який і носити нікуди, і віддати нікому, так-так, ту саму безглузду блузу, куплену в пмс, колготки з люрексом, і спідницю, в якій неможливо ходити.

Чоловікам таке складніше знайти у своїй шафі, але особливо просунуті дівчата можу віддати свої другі колготки з люрексом. І далі в процесі прелюдії розірвати всі ці текстильні шедеври на шматки. Втім, якщо описувати експерименти, однією статтею не відбутися: на книгу можна сміливо замахуватися.

Другий ворог – народження дитини

Але це цілком природний і тимчасовий ворог. Так, молода мама більше проводить часу з новонародженим, ніж з чоловіком, так, тато дитини тепер працює за трьох і більше втомлюється. Але з мого досвіду і спостереженнями за подругами, в середньому, до року дитини все нормалізується.

У когось важливий рубіж – припинення грудного вигодовування, у когось – вихід з декрету, але якщо проблема тільки в цьому – вона закінчується, причому з наступними дітьми все раніше і раніше.

А ось найголовніший ворог сексу, на мій погляд, це образа

Образа це невисловлена, затаєна злість. Або від безсилля (все одно нічого не зміниться), або від страху (краще не треба, а то таке почнеться). І виходить, людина, яка ображається – слабкий, безсилий. У психології таку позицію називають дитячої.

А адже секс можливий тільки між дорослими людьми. Які здатні щось змінювати і долати свої страхи. Образа віддаляє людей, ображений не вступає в контакт зі своїм партнером, а сперечається тільки у себе в голові з його образом.

Ось так, крапля за краплею, і наростає відчуження, коли і думка про секс з цим чудовиськом стає огидною. І видертися з цього замкнутого кола дуже складно.

Тому краще використовувати секс для профілактики

Для профілактики злості, скандалів і образ. Адже поговорити, спертися, сходити в кіно – для цього в шлюб вступати не потрібно. Споконвіку люди одружувалися заради сексу. Не знаючи про те, що і зворотне вірно – саме секс є основою, що скріплює відносини. Але, раз ви це вже знаєте, чому б не зайнятися ним сьогодні?

 

Автор: Маша Лакримоза

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *