Секрети довголіття

Про довголітті, щасливою і безболісної старості мріють багато. Але втілити це бажання в реальність вдається далеко не кожному. У всьому світі існує зовсім небагато регіонів, в яких люди доживають до глибокої старості, не втрачаючи з роками працездатність і здоров’я. Це Абхазія, еквадорська село Вількабамба, долина річки Хунза в Пакистані, окремі райони гірського Дагестану, Японії та Якутії. Давайте спробуємо розгадати таємницю довгожителів деяких з цих регіонів.

Рецепт довголіття по-абхазьки

Високий рівень тривалості життя абхазців можна пояснити особливостями їх живлення. Абхазькі довгожителі постійно стежать за тим, щоб їжа була в міру калорійною, обжерливість і пияцтво вони не вітають.

Вживання цукру і солі абхазці зводять до мінімуму. Наприклад, цукор вони по можливості замінюють медом, кондитерські солодощі їдять не частіше 1-2 разів на тиждень, віддаючи перевагу фруктам. Гідна альтернатива солі – аджика. Вона на чверть складається з червоного перцю, різних прянощів, часнику і незначної кількості солі. Капсацин, який є активним елементом червоного перцю, робить позитивний вплив на процеси обміну в організмі. Часник перешкоджає накопиченню холестерину в крові і відповідно розвитку атеросклерозу.

З м’яса абхазці воліють нежирну відварну козлятину. Страви на м’ясних бульйонах в раціоні літніх людей відсутні зовсім.

Улюблені продукти абхазців – це квасоля, кукурудза, волоські горіхи, цибулю, часник, зелень, місцеві овочі і фрукти, мацоні (аналог нашої кислого молока).

Рецепт абхазьких довгожителів зовсім простий. Помірність у їжі, відмова від висококалорійної, жирної, надмірно солодкої і солоної їжі – надійний шлях до вашого довголіттю.

Хунза – оазис молодості

Жителі долини річки Хунза примудряються в 40-50 років виглядати молодо і доживати до віку 110-120 років при повному розумі і в міцному здоров’ї. Як їм це вдається? Відповідь потрібно шукати в укладі життя цього народу. Через суворі природні умови їх харчування досить убоге. Повсякденний раціон складають трави, коріння, овочі, сушені абрикоси, сухі зерна злаків. Молочні продукти хунзи вживають в обмеженій кількості, а м’ясо і зовсім їдять 1-2 рази на рік.

Блага цивілізації їм чужі, тому митися і прати місцеве населення змушене в холодній воді. Але не дивлячись на суворі умови життя, народ хунза дуже оптимістичний і сердечен. Саме позитивний настрій, а також вегетаріанська модель харчування і фізична активність, на думку вчених, є головними причинами довголіття цього дивного народу.

Після тривалих досліджень фахівці дійшли висновку, що тривалість життя людини залежить від наступних факторів:
здоровий якісний сон (до 7 годин). Довгожителі завжди лягають спати рано і прокидаються з світанком;

помірність і невибагливість до їжі. У повсякденному раціоні людини повинні бути овочі, фрукти, кисломолочні продукти, горіхи, зелень, приправи і прянощі, які містять багато живих ферментів. Вони грають важливу роль в життєдіяльності всього організму;

сприятливі екологічні умови;

фізична рухливість, оптимізм і життєрадісність.

Спробуйте слідувати цим принципам, і ви зможете відсвяткувати свій столітній ювілей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *