Правила для кухні, які ви можливо ігноруєте

Ми все ніби як любимо перебувати на кухні. Але при цьому більшість з нас веде себе на ній настільки нерозумно, наскільки це взагалі можливо.

Брудні рушники, смердючі холодильники, клейкі стільниці – це ясно не та кухня, про яку ми мріяли під час ремонту. Але це – повсякденна реальність багатьох з нас.

Ми підготували для вас список рекомендацій, які дозволять зберегти кухню в тому вигляді, в якому всі ми хотіли б її бачити.

Як прибрати грибок з посудомийки?

Згідно з дослідженням, проведеним в 2011 році, понад 60% посудомийних машин мали грибок, зростаючих навколо їх дверей. Щоб знищити його, потрібно обробити поверхню сумішшю оцту і гарячої води. Для того, щоб найкраще добратися до важкодоступних місцях, краще використовувати зубну щітку. Повторювати процедуру вкрай бажано раз на місяць.

Не тримайте яйця в дверцятах холодильника

Двері – найтепліша частина холодильника. Плюс, кожен раз, коли ви її відкриваєте, трапляються коливання температури, ідеальні для розмноження бактерій. Так що яйця найкраще зберігати в лотку на самій нижній полиці холодильника.

Бактерії в мікрохвильовці

Якщо ви хочете, щоб ваша мікрохвильова піч була чистою не тільки візуально, але і гігієнічно, поставте в неї ємність з оцтом і лимонним соком – і запустіть піч на стандартний режим роботи на 60 секунд. Так видаляється 99,9% бактерій в ній, показало дослідження Housekeeping.

Ножі не можна завантажувати в посудомийку

Такий метод чистки посуду може не тільки зіпсувати посудомийки, але і затупляє ножі. Немає нічого краще, ніж мити їх в теплій воді з використанням звичайної губки.

Купіть яйцеварку

Кращий спосіб приготувати яєчню – помістити її в яйцеварку. Такий метод їх готування набагато більш здоровий, а кухня не буде заляпана бризками і плямами.

Не використовуйте рушники для посуду двічі

Келлі Рейнольдс, дослідник з Університету Арізони, каже, що кожен раз, коли ви використовуєте брудну ганчірку для того, щоб протерти посуд, ви наносите на тарілки товстий шар бактерій. Після кожного сеансу протирання посуду рушник треба замочувати в слабкому відбілюючому розчині.

Ви неправильно чистите кавоварку

Деякі люди вірять в міф, ніби найкращий спосіб почистити кавоварку – запустити її в роботу без кави. Це не так. Якщо у вас класична кавоварка, то треба чистити її кожен раз після використання. А ще раз в один-три місяці виганяти цвіль і бактерії за допомогою розчину оцту і води.

Вчасно займайтеся чищенням раковини

Краще джерело тарганів і шкідливих бактерій – дірява кухня. Так що якщо ви помітили іржу біля слива – не ігноруйте її. Не ігноруйте і поточні крани – їх потрібно ремонтувати якомога швидше.

Чи не замочуйте каструлі

Часом нам здається, що кращий спосіб помити сковорідку або каструлю – замочити її в мильному розчині. Гірка правда в тому, що це мило потім вбирається в метал – особливо добре це працює з чавуном. Так що краще всього відмовитися отіспользованія чавунних сковорідок взагалі.

Паркетна підлога неможливо зіпсувати

Здається, що паркетна підлога настільки хороший, що його нічим не можна зіпсувати. Це не так. Паркет – прямо-таки склад з бактеріями. Тому використовуйте на кухні звичайну плитку. А якщо ремонт у ваші плани не входить, то на час готування Застеляйте на нього паперові або ганчіркові покривала.

Не забувайте міняти фільтри в холодильниках

Це так само важливо – як користуватися фільтром для води. Якщо можливості міняти його немає, раз на місяць фільтр радіатора холодильника хоча б витримувати в гарячій мильній воді. І не забувайте протирати вентиляційну витяжку – хоча б раз на тиждень.

Чи не розпилюйте чистячі засоби на стільницю

Коли ви це робите, частина цих речовин тут же летить в вас назад і потрапляє у ваш носоглотку, навіть якщо ви цього не помічаєте. Отже спочатку розпилюйте засіб для чищення речовина на ганчірку, і тільки потім протирайте поверхню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *