Правила чищення срібла в домашніх умовах

Срібло – досить примхливий метал. Срібний посуд або прикраси з часом перестають блищати і покриваються темним нальотом. Знаючи нехитрі правила чищення срібла, можна знову повернути виробам з благородного металу первісний лоск.

Найпростіший спосіб усунути забруднення з прикрас зі срібла – скористатися спеціальним розчином для чищення цього металу. Придбати його можна в ювелірних відділах, а також посудній лавці, де продають столове срібло. Розчини бувають в невеликих флакончиках (200-250 мл), але при вмілому зверненні кошти вистачить надовго.

Користуватися рідиною для чищення срібла дуже просто – достатньо занурити в розчин забруднені ювелірні вироби, витримати кілька хвилин (точний час зазначено на етикетці) і потім витягти оновлені прикраси. Більшість промислових засобів мають високу активність, тому додатковий вплив (наприклад, чищення щіткою або полірування м’якою ганчіркою) не потрібно.

Як можна вікорістаті бананову шкірку?

Щоб почистити срібні вироби великих розмірів (страви, чашки, ложки), розчином для чищення потрібно просочити м’яку серветку, а потім добре протерти нею потемнілі ділянки посуду. Звичайно, такий спосіб займе якийсь час, однак ефект буде вражаючим – срібло засяє, як в день покупки!

Почистити вироби зі срібла можна за допомогою спеціального засобу і зубної щітки.

Якщо в будинку не виявилося спеціального розчину для чищення дорогоцінних металів, то можна скористатися і підручними засобами. Повернути сріблу минулий блиск допоможуть різні кислоти і спирти, однак перш ніж експериментувати з ними, господині потрібно уважно подивитися на пробу свого кільця або ланцюжка. Чим менше проба, тим більш щадними повинні бути кошти!

Додати блиск і чистоту сріблу допоможе вода з лимоном.

Срібло 625 або 687 проби посвітлішає від впливу лимонної кислоти – досить протерти вироби ватним тампоном, змоченим соком лимона. Незначні забруднення також видалить одеколон або етиловий (медичний) спирт. Якщо це не допомогло позбавитися від темного нальоту, то вироби можна занурити в мильний розчин з декількома краплями нашатирного спирту.

Традиційні домашні засоби погано відчищають темний наліт.

При чищенні срібла в домашніх умовах не варто застосовувати жорсткі щітки або абразивні засоби. Від агресивного хімічного або механічного впливу срібні вироби можуть втратити блиск або навіть покритися помітними подряпинами. Особливо дбайливо потрібно звертатися зі сріблом 925 проби. Традиційні домашні засоби погано відчищають з його поверхні темний наліт, тому краще всього звернутися в ювелірну майстерню – професіонал почистить дорогоцінний метал 925 проби швидко і делікатно.

Акуратно варто звертатися з позолоченим сріблом – під заборону потрапляють і спирти, і кислоти. Найкраще такі вироби замочувати у мильному розчині з додаванням соди, а потім полірувати до блиску м’якою серветкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *