Почерк допоможе розпізнати хворобу

Ізраїльські лікарі почали використовувати в практичній діяльності нову методику, що дозволяє по почерку людини проводити ранню діагностику деяких хвороб. Особливо ефективна ця технологія для виявлення таких неврологічних хвороб, як хвороба Паркінсона і Альцгеймера. Інноваційний метод діагностики розроблено професором Хайфського університету Сарою Розенблюм. Технологія абсолютно автоматизована, розроблена на базі доступних і повсюдно використаних комп’ютерних технологій.

Ізраїльські лікарі почали використовувати в практичній діяльності нову методику, що дозволяє по почерку людини проводити ранню діагностику деяких хвороб. Особливо ефективна ця технологія для виявлення таких неврологічних хвороб, як хвороба Паркінсона і Альцгеймера.

Інноваційний метод діагностики розроблено професором Хайфського університету Сарою Розенблюм. Технологія абсолютно автоматизована, розроблена на базі доступних і повсюдно використаних комп’ютерних технологій.

Для діагностичної процедури необхідний комп’ютер, спеціальний планшет і стилус. Спочатку пацієнту пропонують написати своє ім’я. В деяких випадках вже цього фрагмента почерку буває достатньо, щоб зробити висновок про наявність хвороби і навіть стадії її розвитку.

Основна проблема розробки полягала в тому, що необхідно було зібрати, обробити і адекватно інтерпретувати велику кількість різноманітної інформації. Система реєструє безліч параметрів: швидкість прийняття рішень, швидкість написання букв, силу тиску електронного пера, його відстань до поверхні планшета і багато інших. Автор методики стверджує, що технологія дозволяє окрім патологічних станів також встановити наявність певних психологічних проблем у пацієнта: нерішучості, забудькуватості і невпевненості в собі.

Проведені дослідження показали високу ефективність методу, що дозволяє не тільки точно виявити порушення роботи центральної і периферичної нервової системи, а й дослідити особливості поведінки пацієнта. Правда, до широкого впровадження методу в практичну роботу лікарів необхідна ще досить тривала робота. Однак вже зараз автоматизований графологічний аналіз може використовуватися неврологами і психологами, тим більше що методика досить проста в застосуванні. Окрім безпосередньої діагностики хвороб метод цінний також і для аналізу ефективності призначеного лікування.

Крім лікарів винаходом ізраїльських вчених зацікавилися криміналісти та представники спецслужб.

До речі, паралельно з розробкою технології графологічної діагностики ізраїльські лікарі впроваджують ще один прогресивний метод ефективного лікування деяких різновидів хвороби Паркінсона і Альцгеймера. Суть його полягає в тому, що спеціальний прилад цілеспрямовано впливає на певні зони головного мозку, завдяки чому пацієнт вже за один сеанс позбавляється від тремору рук.

Хворобою Паркінсона страждають переважно чоловіки старшого віку. У хворих спостерігається тремор кінцівок, скутість рухів, ригідність м’язів з підвищенням їх тонусу, порушення мови. Хвороба поступово прогресує і призводить до важких форм інвалідності.

Хвороба Альцгеймера також вражає людей похилого віку, причому вона досить широко поширена – нею хворіють 5% людей у віковій групі старше 65 років. Ця патологія полягає в поступовому порушенні когнітивних функцій, в першу чергу пам’яті. На ранніх етапах хворим важко запам’ятовувати поточні події, а далі відбувається втрата всіх спогадів, причому швидше губляться більш свіжа інформація. Хворий ставати замкнутий у собі, апатичний і втрачає навіть навички самостійного догляду за собою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *