Нові факти про користь органічного молока

Перш ніж приступити до розповіді про користь органічного молока, ми попередимо, що в вопрс про користь оного ми дотримуємося нейтральної позиції і поки не готові приймати розхожа думка, що молоко в принципі є потенційно небезпечним продуктом для людини. Все ж традиція і історія говорить протилежне. Та й об’єктивно молоко – продукт дуже «звичний» для багатьох народів. А якщо ще воно і органічне – то ми однозначно «ЗА».

Так, противники органічних продуктів часто говорять, що користь органіки не доведена, тому що в органічних продуктах стільки ж вітамінів і мінералів, як і в звичайних. Дійсно, досліджень, безапеляційно доводять перевагу органічних продуктів над традиційними, поки немає. Але тільки не з приводу молока – тут вже є переконливі факти.

Яка користь молока?

Команда вчених на чолі з дослідником з Державного Університету Вашингтона (Washington State University) виявила, що органічне молоко містить значно більш високі концентрації корисних для серцево- судинної системи жирних кислот в порівнянні з молоком від корів з традиційно керованих молочних ферм. Хоча всі види молочного жиру покращують баланс жирних кислот в організмі людини, група дійшла висновку, що органічне незбиране молоко в цьому плані більш ефективно.

Це перше дослідження такого масштабу в США в порівнянні звичайного і органічного молока – за 18 місяців було розглянуто близько 400 зразків. У звичайному молоці середнє співвідношення омега -6 і омега- 3 жирних кислот було 5,8:1, що більш ніж в два рази більше, ніж те ж співвідношення в органічному молоці – 2,3:1. Дослідники говорять, що друге співвідношення набагато корисніше для людського організму. Досягається воно тим, що на органічних молочних фермах приділяють особливу увагу якості випасів і використовують натуральні рослинні корми.

Великий обсяг досліджень показав, що корми на основі бобових і трав сприяють підтримці здоров’я корів і покращують профіль жирних кислот в молочних продуктах, які ці корови потім дають. «Ми знали про це, але все одно були здивовані масштабом якісних відмінностей у поживних властивостях між звичайним молоком і органічним, яке ми побачили за результатами дослідження, – говорить д -р Чарльз Бенбрук (Charles Benbrook), співробітник Державного університету Вашингтона (ГУВ) і провідний автор дослідження».

Споживання жирних кислот омега -6 в кількості більшій, ніж омега- 3, є відомим фактором ризику розвитку різних захворювань, включаючи рак, запальні процеси, серцево-судинні та аутоімунні захворювання. Чим вище співвідношення між споживанням омега -6 і омега- 3, тим вище ризик.

Стандартні західні дієти зазвичай мають співвідношення омега -6 і омега- 3 кислот порядку від 10:1 до 15:1, а самим здоровим для серця вважається співвідношення 2,3:1. Команда вчених змоделювала дієту молодих жінок з базовим співвідношенням омега- 6 до омега – 3 рівним 11,3:1 і вивчила, яким чином певні заходи можуть привести до зниження співвідношення до 2,3:1.

Було виявлено, що максимально наблизитися до ідеального співвідношенню омега-6/омега-3 можна, якщо перейти з триразового на 4,5 – разове щоденне вживання насиченою омега- 3 жирами органічної молочної продукції. «Дивно, але простий вибір продуктів харчування може привести до значного поліпшення рівня хороших жирів, які ми спостерігаємо в органічному молоці», – говорить Бенбрук.

Команда вчених також порівняла вміст жирних кислот в молочній продукції та рибі. Було дивно виявити, що рекомендований рівень споживання молочної продукції, насиченою жирами, поставляв організму значно більше основної омега- 3 жирної кислоти – аминолевулиновой (АЛК), – чим рекомендований рівень споживання риби, – зазначає со- автор і науковий співробітник ГУВ Дональд Р. Девіс (Donald R. Davis). – При цьому звичайне молоко містило приблизно в 9 разів більше АЛК, ніж риба, а органічне – в 14 разів.

Органічне молоко також є значним джерелом інших омега- 3 жирних кислот, таких як ейкозапентаєнова кислота (ЕПК) і докозапентаеновая кислота ( ДПК), але не докозагексаеновая кислота (ДГК), – говорить він. Так що органічне молоко корисніше звичайного. І докази цьому вже є!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *