Навіщо читати казки дитині?

Всі діти люблять казки. Для малюків практично немає різниці між тим, що він бачить у снах, чує від мами про реальне життя або сприймає з казки. Символічний образний світ казки наповнює його світ додатковими смислами і образами, він отримує багато уроків та інформації, минаючи свідомість. Тому добре читати перевірені часом казки, щоб досвід народу, оброблений символічно, став частиною його світогляду.

Навіщо ще читати казки?

Під час читання між батьками і малюком встановлюється особливий емоційний контакт. Сидячи у мами чи тата на колінах, він відчуває себе в абсолютній безпеці, в коконі турботи і тепла. Це тим більше важливо, коли батьки постійно на роботі або мама, нехай і в декреті, має масу турбот по догляду за дітьми та будинком, тому мало часу приділяє дитині.

Традиція вечірнього читання казокпрекрасний спосіб разом і з користю провести час, віддати тепло, чомусь навчити, висловити та опрацювати емоції...

Казки дають дитині необхідну інформацію про навколишній світ зрозумілою дитині мовою. Малюк дізнається про життя людей, тварин і фантастичних істот…

Вигаданий світ і реальний часто переплітаються в його голові, і багато незвичайні явища стають для нього майже справжніми.

Дочитавши чергову казку до кінця, поговоріть з малятком. Обговоріть разом: хто вам подобається, а хто – ні і чому?

Якщо виникли страхи, щось злякало малюка, то важливо теж обговорити, опрацювати, прожити і відпустити. Тут батьківську увагу і усвідомленість дуже важлива.

Переляк можна промальовувати, надути і лопнути, перетворити намальоване в щось приємне і красиве.

Відмінний психологічний тест. Ви зрозумієте, яким бачить себе дитина в реальному житті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *