Керувати снами: як і навіщо?

Якщо вам до цих пір здається, що голлівудський фільм «Початок» – фантастика, то вчені поспішили реалізувати і цю неймовірну ідею управляти снами. Як це робити, а головне – навіщо?

Майбутнє до нас набагато ближче, ніж іноді здається. Те, про що пишуть фантасти і знімає кіно Голлівуд, стає дійсністю вже сьогодні. Ось тільки ява ця про те, що відбувається з нами у сні.

Видання The Gazette, розповідає про те, що вчені під керівництвом доктора Урсули Восс з Університету Гете (Німеччина) придумали, як дати можливість сплячим людям контролювати свої сни.

Коли ми спимо, в більшості випадків наша свідомість відключається, і працює тільки несвідоме. У цьому випадку ми не можемо контролювати те, що відбувається з нами в сновидіннях. Однак бувають і інші сни прі не повністю вимкненому свідомості, коли наша воля не заблоковано, і ми можемо впливати на хід подій у сні.

Навіщо управляти снами?

Вчені досі не так багато знають про несвідоме людини, але те, що воно впливає на нас не менше, ніж свідоме, давно очевидно. Ті, хто бачать сни і можуть їх запам’ятовувати, розповідають, що багато подій в житті були передбачені саме снами. Крім цього сни часто допомагають розібратися в складних питаннях, отримати довгоочікувану відповідь, зважитися на щось або пояснити незрозумілу ситуацію з життя.

Існує так само теорія, що можливість змінити хід подій у сні так само допомагає змінити нашу реальність, повернути хід нашого життя в інше русло. Це з розряду містики, але й така точка зору має право на існування.

Безперечною є користь керованих снів в тих випадках, коли в силу трагічних обставин людина отримує травму, в результаті якої йому постійно сняться кошмари. Вчені стверджують, що керований сон дозволить допомогти таким людям позбутися від переслідуваних їх страшних нічних картин.

Як управляти сном?

До останнього часу єдиною можливістю керувати снами була особлива техніка, але це давалося не кожному. Суть техніки полягала в декількох важливих кроках:

  1. Необхідно завести щоденник сновидінь, куди потрібно записувати сни. Так можна навчитися їх запам’ятовувати і з часом аналізувати.
  2. Перед тим, як лягти спати, важливо налаштувати себе на те, що ви будете керувати сном, що він вам підвладний.
  3. Тривалість сну впливає на можливість його контролювати. Чим довше сон – тим вище шанси.
  4. Важливо розуміти, що усвідомлений чи віщий сон – це не щось з розряду надприродного, а робота з власним несвідомим, яка підвладна кожному.

Останні дослідження вчених дозволили керувати снами допомогою впливу на мозок електричним струмом. Тільки уявіть, ви можете «прокинутися» у сні, управляти подіями, міняти картину того, що відбувається, і вона буде коритися моментально однієї лише силі вашої думки.

Більш ранні дослідження показали, що сни, де людині вдавалося контролювати ситуацію, пов’язані з підвищеною гамма- активністю в передній і скроневої областях головного мозку. Але було неясно, що – причина, а що – наслідок. Під час цього нового дослідження вчені протестували 27 учасників, яким до цих пір не снилися керовані сни.

Коли людина входив у фазу швидкого сну, на його голову починали впливати слабким змінним струмом в 40 герц. Саме таку напругу збільшує гамма- активність і дозволяє створювати сни за власним бажанням.

Можливість управляти снами – це ще один крок людини до його пізнання самого себе і своїх прихованих можливостей, а також можливість позбутися від нічних кошмарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *