Геть нервові будні: як налаштуватися на позитив?

Вчимося заспокоюватися і створюємо відмінний настрій на робочому місці!

Начальник “рве і метає”, а здати роботу в терміни все одно не виходить. Ситуація вельми типова для багатьох офісних працівників. На жаль, представити сучасну роботу без стресу практично неможливо. Величезний потік інформації, “нескінченні” телефонні дзвінки і великий тягар відповідальності самим негативним чином позначаються на самопочутті. У підсумку за кілька років такої роботи людина стає дратівливою, і навіть найменші негаразди здатні вивести його з колії.

Нерідко “нервові” працівники змушені брати лікарняний, так як вони частіше за інших страждають від хвороб.

Чим небезпечний стрес?

Згубний вплив стресу багатьма недооцінюється, а дарма, адже це потужний фактор, що завдає організму серйозної шкоди. Будь-який стрес організм сприймає як небезпеку.

В кров викидаються гормони – адреналін, норадреналін і кортизол, які перебудовують роботу організму в режим підвищеної функціональності. При стресі активується робота серцево-судинної та м’язової систем, збільшується рівень глюкози в крові, а також звужуються периферичні судини, щоб уникнути надмірних крововтрат при пораненнях. Такий ланцюжок фізіологічних процесів при стресі сформувалася еволюційно, так як спочатку люди відчували стрес тільки в тому випадку, коли їм загрожувала небезпека.

Під час стресу первісній людині доводилося приймати рішення – бити чи бігти. Обидва цих дії пов’язані з виконанням великої фізичної роботи. У цьому зв’язку еволюційно людський організм «звик» на стрес відповідати фізичними навантаженнями. Це найшвидший спосіб нормалізувати гормональний фон, який був порушений при нервовому потрясінні.

На жаль, сьогодні ми нервуємо дуже багато, і мало хто “відпрацьовує” стрес регулярними пробіжками і тренуваннями в спортивних залах. У підсумку надлишок гормонів в крові починає завдавати шкоди організму. У людей, що зазнають хронічний стрес, відзначаються проблеми з імунітетом, серцево-судинної діяльністю, пам’яттю, опорно-руховим апаратом і роботою інших органів і систем.

Що робити? Створюємо настрій! “Сьогодні буде відмінний день!” Скажіть це перед дзеркалом після пробудження, після чого займіться ранковим фітнесом. Відмінним рішенням стане швидка ходьба, їзда на велосипеді, біг підтюпцем або йога. Фізична активність укупі з позитивним настроєм допоможуть вам провести трудовий день більш спокійно.

Солодкі “антидепресанти”. Іноді балуйте себе солодощами, зокрема сірчаним шоколадом. У ньому містяться речовини, що сприяють виробленню ендорфінів (гормонів щастя) в організмі. Правда, тут головне знати міру. Солодощі дуже калорійні, і надмірне їх вживання може стати причиною зайвої ваги.

Заспокійливі кульки. Тримайте на своєму робочому місці дві кульки (можна волоських горіха). Перекочування кульок в одній руці (або двома долонями) надає заспокійливу дію на нервову систему. Крім того, так здійснюється масаж рефлекторних точок, розташованих на долонях.

Хоббітерапія. Відволіктися від трудових буднів і налаштуватися на позитив допомагає хобі. Якщо у вас є улюблене заняття, постарайтеся виділити для нього хоч трохи часу. Так ви швидко знімете робочий стрес” відновите сили перед прийдешнім будніх днем.

Здоровий сон. Для гарного самопочуття і плідних робочих днів вкрай важливо добре виспатися. Щоб процес засипання проходив швидко, а сон був міцним, можна скористатися деякими рекомендаціями. Наприклад, хорошому сну сприяють вечірні прогулянки і прийом теплих ванн перед сном. Також деяким людям допомагає заснути стакан теплого молока.

На жаль, в умовах постійного стресу вищезазначених способів буває недостатньо для якісного сну. В таких випадках на допомогу приходять спеціальні препарати. Протягом тисячоліть і донині в якості основного заспокійливого засобу використовуються валеріану.

Вміщені в валериане актівнодействующіе речовини ефективно справляються з різного роду нервовими розладами і мають заспокійливу дію на організм. М’ята перцева традиційно застосовується у поєднанні з валеріаною у заспокійливих препаратах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *