Дитину ображають в школі: що робити?

На думку багатьох фахівців, проблем в школі дітям вдалося б уникнути в тому випадку, якщо б їх батьки свого часу приділяли достатню кількість уваги цьому питанню. Однак, зараз досить часто можна почути про випадки знущань школярів на своїми однокласниками. Батьки дотримуються такої точки зору, що вчителі зобов’язані вирішувати всі проблеми своїх учнів, і всі конфлікти – є їхньою провиною.

Про проблеми в школі у дитини можна зрозуміти за такими ознаками:

1. Зі школи дитина приходить в пригніченому стані і весь у сльозах, більше того, на його тілі можуть бути синці та подряпини невідомого походження.

2. Школяр різко став нетовариським і замкнутим, незважаючи на те, що до недавнього часу був веселим і товариським дитиною.

3. Часто прикидається, що погано себе почуває, щоб не йти в школи, висловлює явне бажання кинути вчитися.

4. У будинку стали пропадати речі, але необов’язково цінні – телефон або татові годинник, а красиві і дорогі шкільне приладдя, особисті речі школяра.

5. Значно знижується успішність, навіть якщо учень був круглим відмінником.

Коли в поведінці дитини можна помітити подібні ознаки, батьки в першу чергу прагнуть стати на захист свого улюбленого чада, але це не завжди приводить до позитивного ефекту. Звичайно, будь-яка дитина не заслуговує поганого ставлення до себе, але слід відзначити те, що в колективі далеко не кожен здатний проявити себе і вміти захистити власну гідність. А враховуючи те, що підлітки бувають агресивними і жорстокими, у школі збільшується ризик стати об’єктом глузувань у спокійного і нерішучого дитини.

У більшості випадків жертвою причіпок однолітків стає дитина зі слабкою фізичною підготовкою, неохайний, одягнений в немодний одяг, з низькою успішністю, або занадто повний. У деяких випадках, дитині не вдається влитися в шкільний колектив коли він змушений часто пропускати заняття через хворобу, а іноді їм заважає характер – занадто пасивний, невпевнений, чутливий або ранимий. Зрештою, такий школяр сильно образиться на однокласників, через вимушений самотності і нерозуміння. Він замкнеться в собі, навчиться обманювати, хитрувати, хвалитися, ябедничати або навіть мстити одноліткам.

Звичайно, іноді у відносини між дітьми краще не втручатися, але в даному випадку – коли дитина дійсно піддається приниженню з боку однолітків, участь батьків стає необхідним. Сильно акцентувати увагу на події, що відбуваються не варто, але по можливості слід намагатися підтримувати школяра – розмовляти з ним про те, чим він займається в школі на перерві, які в нього є друзі. Відвідування батьківських зборів має стати обов’язковим подією для батьків, які зможуть вникнути у всі шкільні справи, поспілкуватися з учителем, щоб бути в курсі всього, що відбувається в класі. Коли є така можливість, то варто допомогти школяреві знайти спільну мову з кимось із його класу, цілком можливо, що він може обзавестися друзями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *