Цікаві факти про прізвища

Чи знаєте ви, що слово “прізвище” походить від давньоримського позначення великої родини, на чолі якої обов’язково стояв чоловік, в сім’ю також входили й раби. Потім прізвища стали поширеним явищем в різних країнах, а в наші дні без прізвища взагалі нікуди. Деякі з них заслуговують особливої уваги, про них ми і поговоримо.

Прізвище відомого американського актора Арнольда Шварценеггера, що позначає в перекладі з німецької мови – «чорний хлібороб», здалася режисерові фільму, в якому дебютував актор, занадто складною. Тому в титрах виконавця головної ролі позначили як Арнольд Сильний. А якщо Ви в Італії зустрінете людину з прізвищем Россі, то з імовірністю в 90% звати його будуть Маріо, оскільки це найпоширеніша комбінація імені та прізвища в цій країні. Згідно американської телефонній книзі, до Другої Світової Війни в місті Нью-Йорк жило 22 людини з прізвищем Гітлер, а після війни не залишилося жодного однофамільця диктатора. А ще одну широко відому прізвище в США – Смітт – носить кожен 150 громадянин. Але не тільки в Америці живе багато однофамільців. Наприклад, у Швеції більше 300 000 чоловік носять прізвище Карлсон, 40% в’єтнамців можуть похвалитися прізвищем Нгуен, а в Китаї у 100 мільйонів чоловік в паспорті вказано прізвище Лі.

В Ісландії прізвища взагалі були заборонені законом для збереження традицій народу. Замість прізвищ можна використовувати щось на зразок батькові. Подібний закон прийняли і в Тибеті, М’янмі та у народу амхара. Французька сім’я носить найоригінальнішу прізвище – 1792, що позначають ці цифри, нікому невідомо, проте багато хто схиляється до думки, що прізвище обрана на честь революції. Корейці мають всього 300 різних прізвищ, а різновидів імен у них кілька тисяч. З цього випливає, що в обох Кореях легше зустріти однофамільця, ніж тезку.

І наостанок трохи історії. Коли в 1811 році Наполеон завоював Голландію, відразу ж був виданий указ про присвоєння всім жителям завойованої країни французьких прізвищ. Місцеві жителі думали, що країна окупована ненадовго і закон скоро скасують, тому вони придумували собі, заради сміху, ідіотські прізвища. Так, незабаром з’явилися перші носії таких прізвищ, як Пісяючий, Голорожденний або какао. Яке ж було здивування, коли нововведення прижилося і тепер уже нащадки цих жартівників носять не дуже милозвучні прізвища.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *