Цікаві факти про культ вуду

Культ вуду багато хто сприймає, як щось страшне і незрозуміле. У багатьох історіях культ вуду описують, як таємничу релігію, що обертається навколо жертвопринесення тварин. Також з її допомогою можна накласти заклинання, які завдають шкоди людям. Такі заклинання супроводжуються ляльками. Але насправді це зовсім невірне уявлення. Давайте спробуємо розібратися, що ж це таке.

Ляльки вуду

У фільмах ми часто бачимо подібні ляльки. Все набагато складніше. Нам підносять невірну інформацію у фільмах, на зразок тієї, що те, що проробляють з лялькою, відбувається і з людиною. Заклинання може мати силу тільки в тому випадку, якщо вона символізує конкретної людини. Для цього до ляльки потрібно прикріпити або фотографію, або особисту річ, наприклад, пасмо волосся. Не тільки шкода може заподіяти лялька вуду. З її допомогою відбуваються і благі справи. Сама лялька не є уособленням зла, це всього лише знаряддя. Все залежить від цілей особи, яка її використовує.

Три типу культу вуду

Існує три основних типи культу вуду. Кожен тип використовується в певному районі Африки і розвинений посвоєму.

Вуду Луїзіани. Цей тип використовують, як правило, на південному сході Сполучених Штатів Америки, а так само в штаті Луїзіана. Його привезли з собою із Західної Африки чорношкірі раби. Поселенці, такі, як французи і іспанці, багато разів змінювали його.

Західноафриканське магія вуду. Її на сьогоднішній день практикують в таких країнах, як Бенін і Гана. Так як інші релігії її не торкнулися, магію практикують приблизно 30 мільйонів людей.

Гаїтянська культ вуду. За назвою можна здогадатися, що практикують її на Гаїті. Християни і французи всього лише трохи змінили даний тип.

Червона магія

Наше уявлення про магію, як правило, ділитися на білу і чорну. За допомогою білої магії можна вилікувати різні хвороби і зняти псування. А ось чорну магію використовують для того, щоб нести світу шкоду. У культі вуду такої різниці не існує. Якщо магію вуду використовують зі злими намірами, вона називається Червона магія. Така назва походить від того, що колір духу – червоний. У той час, коли людина дозволяє злу, званому «loa», повністю заволодіти собою, очі людини набувають червоний колір. За таким очам відразу стає ясно, що в людині присутня зло, і воно домінує.

Змій

Послідовники культу вуду часто супроводжують свої заклинання танцями зі зміями. У міфології вуду змія є важливим елементом. Найстаріший і змія – Бог Данбалла або ж Дамбалла. Цього змія закликали для того, щоб створити світ. Вода була створена зі шкіри Дамбалла, а з кілець – зірки. Дружиною Дамбалла є Аїда Вебо. Їх любов дає початок балансу між жіночим і чоловічим началом. Найстаріший – символ розуму, а так само мудрості, захисник інвалідів і безпомічних, а ще маленьких дітей. Він перевозить в загробний світ померлих. Цікавий факт: жерці, які одержимі духом змія – Бога, не використовують людську мову, замість цього вони наслідують шипінню змії.

Жертвопринесення

Тварини в якості жертви – невід’ємна частина культу вуду. Злі духи використовують кров тварин для того, щоб зв’язатися зі смертним світом. Для церемонії використовують приготоване м’ясо тварини, а так само його кров. Кожному духу приносять в жертву те тварина, яка з ним пов’язано. Наприклад, духу – Змію найчастіше пропонують в якості жертви курей.

Зцілення

Крім Червоної магії в культі вуду практикується і траволікування, а так само зцілення. Під час ритуалу закликають дух і просять його про допомогу в зціленні хворих і поранених людей. Не тільки лікують тіло, а й дух. За допомогою магії можна зцілити, наприклад, розбите серце, або ж викликати на допомогу людині удачу. На відміну від багатьох інших релігій, жерці культу вуду запевняють, що вони далеко не всесильні. Наприклад, якщо діагностувати хворобу не представляється можливим, жерці рекомендують звернутися до медиків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *