Чотири способи привернути удачу

Позитивна психологія запевняє: удачу можна залучити на свою сторону. Як зробити так, щоб нам частіше щастило?

Удачаце і об’єкт жадання, і предмет забобонів. Так, вважається, що існує два типи везунчиків: ті, хто «колекціонують» сприятливі випадки просто тому, що народилися під щасливою зіркою, і ті, на кого впав подарунок з неба у вигляді лотерейного виграшу, доленосної зустрічі, нез’ясовного лікування.
 
Дійсно, випадкове везіння зустрічається, але є й інший вид удачі, яку можна «підштовхнути» і культивувати, і яка залежить тільки від особистих зусиль кожного.
Щоб зловити удачу, потрібно підготувати грунт, в якій зерна сприятливих можливостей зможуть розвинутися і зміцнитися. Для цього потрібно

1. Поставити задачу.

Щоб генератор удачі заробив, він повинен бути запрограмований і відрегульований залежно від обраного нами напряму. Тоді він додасть сенс тих подій, які з нами відбуваються, і «згенерує» удачу: саме наші цілі, які забезпечують роботу генератора, дозволять нам її виявити.

Важливо визначити свої бажання, відчути, в якому напрямку хотілося б розвивати своє життя, який вкласти в неї сенс. Щоб визначити це, потрібно зрозуміти, що дає нам відчуття внутрішнього розквіту, що може стати рушійною силою всього життя. «Що відгукується в мені? У чому я потребую, чого хочу?» Ось ті питання, які ляжуть в основу нашого шляху до удачі. Потім кожному належить конкретизувати свої очікування, надати плоть своїм намірам: завести щоденник, здобути освіту, зустрітися з тими, чиї бажання схожі на наші.

2. Відкритися світу.

Це означає внутрішньо бути готовим помітити нове, максимально сприйняти те, що відбувається навколо нас. Це загальна установка на уважність і постійне пильнування, що дозволяє нам вловити цікаву інформацію, миттєво побачити перспективи нового знайомства, спрямувати енергію в певному напрямку.

Таким чином ми багаторазово підвищуємо наші шанси, незалежно від того, чи вважаємо ми себе причетними до появи цих можливостей чи ні. Роблячи час від часу паузу, щоб відключитися, ми дозволяємо працювати нашої інтуїції і звільняємося від влади супротивників удачірутини і автоматичного мислення.

3. Використовувати невдачі.

Найвдаліші не позбавлені ударів долі або несподіваних неприємностей, але вони вміють ефективно і з довгостроковим результатом «переробляти» свої невдачі. Чи не віддаючись на волю гніву, печалі або злопам’ятність, вони шукають в собі причини невдачі, знаходять вірну оцінку, враховуючи обставини, і, нарешті, піддають свій провал «вторинній переробці».

Для початку вони відокремлюють випадкове або неминуче від того, за що вони самі, нехай Частинами, несуть відповідальність. Вони також можуть парадоксальним чином виявити в самому серці своєї невдачі зародки удачі, адже майже завжди все могло бути гірше.

Нарешті, вони задаються єдиним значущим в такій ситуації питанням: що я можу винести з цієї неприємності? Або, інакше кажучи, як і за яких умов я зможу перетворити її в щось позитивне? Як мені слід зараз вчинити, щоб обернути її на свою користь? Чого мене навчило цю подію? Як я можу використати ситуацію, щоб зустріти нових людей, отримати нову інформацію, відкрити нові світи?

Останнім етапом «переробки» стає «перезапуск» генератора шансів, з тим щоб він зумів тепер відкрити нові двері, знайти інші шляхи. Зайнятися новою справою, відновити відносини з колишніми знайомими, приймати і посилати запрошення, збирати інформацію на хвилюючу тему. Кожному належить самому знайти спосіб впустити свіжий вітер у свій світ і додати в свою удачу нові інгредієнти, як би вони не називалися – своєчасна зустріч, ключова інформація, новий світ, несподіваний запит.

4. Стати талісманом для інших.

Удача це інші. Чим ширший мережу наших особистих контактів, чим більше тих, з ким ми знайомі, тим вища ймовірність того, що з нами станеться щасливий випадок. Удачливим людям властиво очікувати, що їхні стосунки з іншими будуть плідними. За умови, звичайно, що, вступаючи у відносини, ми проявляємо великодушність, увагу до іншого і надаємо послуги безоплатно, інакше знайомства зводяться до корисливого і егоїстичному поповненню списку контактів.

Ось чому крім зв’язків як таких нам потрібна енергія дарування себе, інакше основу для тривалого везіння залежить не вдасться. Це означає, що ми самі повинні стати для інших талісманами, приносити їм удачу.

У любові, знань і удачі є щось спільне: вони створені, щоб безперервно циркулювати в суспільстві, пов’язувати людей і створювати загальнолюдські цінності. Щоб приносити успіх іншим, досить приділити їм увагу і час, бути готовими їх вислухати. Повідомити співрозмовнику важливі відомості, відкрити йому нове поле можливостей, але також бути поруч в разі невдачі, щоб допомогти звернути її в шанс для зміни на краще.

Чого вас повинен навчити криза?

Проявляючи співчуття і солідарність, ми не тільки забезпечуємо собі запас майбутніх успіхів, але і наповнюємо життя змістом і глибиною, спростовуючи сумно відому максиму “Людина людині вовк».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *