Чому старші діти відповідальніше, а молодші – розумніші?

На характер людини впливають не тільки гени і умови життя, але навіть те, яким за рахунком дитиною він є в родині. І ось як.

Є багато факторів, які впливають на те, ким ми в кінцевому підсумку станемо. Крім спадковості та інших факторів на характер дитини впливає навіть те, яким за рахунком дитиною в родині він буде. Хоча батьки зазвичай приділяють цьому найменше уваги.

Перша дитина завжди є особливим для обох батьків. Він отримує максимальну турботу і любов. Різні дослідження показують, що первістки зазвичай надзвичайно розумні і надійні в стосунках. Вони майже завжди вибирають професії, які вимагають відданості та прихильності. Тому серед них так багато, наприклад, лікарів. Батьки часто просять старших дітей доглянути за молодшими, а це робить їх відповідальними і надійними. Експерти вважають, що старший дитина, якщо бачить, що його наділяють статусом старшого, зазвичай є набагато більш відповідальним.

Друга дитина в сім’ї часто отримує допомогу від свого старшого брата або сестри, тому він часто наполегливо вимагає свободи. І виростає більш незалежним від батьків. Також вони майже завжди більш розпещені: коли в родині виникають будь-які суперечки, молодші діти зазвичай можуть розраховувати на більшу підтримку, ніж старші.

Між старшим і молодшим дитиною в родині часто розвивається суперництво. Коли діти маленькі, це проявляється у тому, що старший дитина починає вередувати більше звичайного. Експерти кажуть, що хоча батьки кажуть, що намагаються обом дітям приділяти рівну кількість уваги, на практиці ні в кого це не вдається. З цієї причини, якщо в родині буде двоє дітей, то старший, швидше за все буде більш розумним, хоч і більш релігійним. Зате молодші діти зазвичай розкутіше, впевненіше в собі і не так сильно бояться змін.

Буває так, що дітей в сім’ї троє. Середні діти часто скаржаться на те, що їм доводиться носити одяг, що дісталася від старших братів і сестер. З іншого боку, вони зазвичай спокійніше молодших і старших дітей, вони простіше сприймають негаразди і сварки. Зазвичай найбільш емоційно стабільні як раз середні за віком діти в родині.

З перших дітей частіше виходять лідери, активісти, соціальні працівники, управлінці. Серед них, наприклад, Джордж Буш, Опра Уїнфрі, Уїнстон Черчилль. З других дітей в родині частіше звичайного виростають незалежні фахівці, підприємці, працівники творчих професій – все через те, що якщо зазвичай в сім’ї троє дітей або більше, середнім дітям дають більше свободи. Середніми дітьми в родині були Дональд Трамп, Джулія Робертс, Джей Лено, Мадонна і Брітні Спірс. Вони ж отримують батьківської уваги найменше.

З молодших дітей у сім’ї зазвичай виходять талановиті всезнайки – програмісти, юристи, консультанти, психологи, науковці. Молодшими дітьми були Білл Гейтс, Говард Стерн, Ганді, Камерон Діаз.

Цікаво, що експерти говорять також про те, що має значення не тільки порядковий номер дитини в родині, а й різниця у віці між ним і його братами і сестрами. Експерти вважають, що оптимальна різниця між кількома дітьми повинна складати близько 3 років. Тоді діти найменше лаються в дитинстві і найміцніше дружать в більш зрілому віці. Якщо ця різниця менше, між дітьми неминуче буде суперництво. З іншого боку, чим вище різниця у віці між дітьми, тим між ними буде більше відчуження. Викликаного головним чином тому, що старший брат не сприйматиме молодшого як рівного собі.

Дослідники підкреслюють, що їх узагальнені висновки характерні лише для більшості людей, але винятки з правил можливі завжди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *