Чому не можна фотографувати сплячих людей?

Заборона на фотографування сплячих людей обґрунтований психологічними і містичними факторами.

Прикмети і забобони про фотографії

Є ряд причин, по яких багато забороняють вести фотозйомку під час сну:

Людина, яку фотографують, після може не прокинутися;

– У людини можна вкрасти здоров’я і долю;

– Прокинувшись раптово, людина може сильно злякатися і навіть залишитися заїкою;

– Сплячий може не виспатися;

– Людина, яка відображена на плівці, під час сну нагадує мерця;

– На таке фото легко навести порчу;

– Спалахом можна налякати особистого ангела-хранителя, і він назавжди покине сплячого;

– Фотографувати сплячих людей забороняє релігія.

Проблеми зі здоров’ям

Існує думка, що енергетичне поле сплячої людини схоже з енергетичним полем мерця. З цієї причини фотографувати сплячої небажано. Такий стан можна затвердити в реальному житті і людина раптово захворіє і помре.

Раптова смерть

За іншими забобонам вважається, що душа під час сну виходить з тіла і переміщається в інший вимір, після чого повертається назад. Різкий клацання затвора фотоапарата може раптово пробудити людини і душа не встигне повернутися в тіло.

З цієї ж причини в середньовіччі заборонялося переносити сплячої людини на інше місце. Є інше повір’я – від яскравої фотоспалахи душа може осліпнути і не знайти дорогу назад. Тоді людина навічно залишиться в світі мрій. Це ще одна відповідь на питання: чому не можна фотографувати сплячих?

Багато хто впевнений, що спляча людина схожий на небіжчика. Тому знімок може накликати на нього смерть. А якщо фотографія виходила розмитою, це також служило повір’ям до того, що він скоро помре.

Пристріт або псування

Досвідчені астрологи, знахарі, екстрасенси, які професійно займаються своєю справою, можуть багато розповісти про долю людини по фото. Мова йде про тих, хто не є шарлатанами. Фотографія вважається точною копією живої людини, тому відображає на собі його ауру та енергетику.

Саме по них екстрасенси визначають: жива людина чи мертвий, наскільки він здоровий, якщо ні, то чим хворіє, чи є на ньому псування і пристріт, і інші дані. Сутність особистості – його менталітет і характер, також відображаються на фото, разом із зовнішніми ознаками.

Так чому не можна фотографувати сплячих людей? Як стверджують езотерики, таким чином можна порушити його енергетичне поле і навіть відібрати частину сил! Якщо під час неспання ми може якось приховувати свої справжні емоції, то уві сні все інакше. Людина повністю розслаблений і не може себе контролювати. Він повністю беззахисний. Тому запам’ятовувати сплячої людини можна. Адже якщо такий знімок потрапить в руки недоброзичливців, а потім і відьмаків, то вони можуть накласти будь закляття.

Не тільки маги, але й вчені згодні, що під час сну душа людини подорожує в інших світах, згадуючи минулий реінкарнацію. Тому часто людині сниться те, чого він ще не бачив. Таким чином, душа ділиться з людиною інформацією про свої минулі втілення.

Якщо в цей час зробити знімок, то душа з різних причин не зможе повернутися у фізичне тіло. Тоді людина попросту перетвориться на зомбі. Багато чорні чаклуни знають про це і таким чином роблять собі слуг, позбавляючи людину духовної сутності, свідомості та емоцій.

Є люди, які після таких пригод просто бояться лягати спати, так як переживають, що їх знову будуть фотографувати.

Пам’ятайте: енергетика фотографій сильніше енергетики особистих речей людини.

З цієї ж причини вважається, що не можна робити знімки сплячих дітей, так як їх енергетичне поле набагато слабкіше, ніж у дорослої людини. Наврочити їх ще простіше. Вважається, що це можна зробити, просто милуючись дитиною.

Не можна запам’ятовувати сплячу жінку. Вважається, що дитина може не народитися.

Ангел-хранитель покине людини

Релігійне повір’я пояснює заборону на фотографування сплячої людини тим, що в цей момент ангел-охоронець може назавжди покинути сплячого.

Релігійні причини

Послідовники ісламу стверджують: фотографувати сплячої не можна через заборони шаріату. Пояснюється це так: роблячи знімок, людина бажає уподібнитися Аллаху, а це вважається гріхом, за який наслідуватимуть муки в пеклі.

Інша причина заборони – рукотворні зображення можуть привести до багатобожжя. Також це може пояснюватися невір’ям у Аллаха.

Пояснення заборони зйомки сплячих з точки зору психології:

Переляк внаслідок різкого пробудження

Різкий клацання затвора фотоапарата або спалах можуть налякати сплячого. У кращому випадку ви почуєте неприємні слова на свою адресу. У гіршому випадку в людини розвинеться гикавка.

Прикмети про фотографії

У дітей можуть розвинутися фобії, і порушиться центральна нервова система. Їх «знімати» особливо небезпечно. Сьогоднішні фотоапарати дозволяють робити знімки без спалаху і гучного клацання, тому таке марновірство недійсна.

Порушення сну

У період сну в людському організмі виробляється мелатонін, який регулює добові ритми. Щоб гормон «правильно» вироблявся необхідно повна відсутність світла. Спалах фотоапарата може порушити процес відновлення організму, і на ранок людина буде відчувати себе втомленим і не виспався, причому відбувається це на підсвідомості.

Зовнішній вигляд

Людина може «вийти» негарним на фотографії. Це відбувається через повного розслаблення м’язових волокон. Поза, в якій може спати людина також не завжди підходить для зйомки.

Деякі відзначають, що фотографії сплячої людини дуже схожі з фото в середньовічному стилі, за якими «ведуть полювання» колекціонери. Цей стиль з’явився в середині дев’ятнадцятого століття після винаходу фотографії. У людства з’явилася можливість робити фотографії на пам’ять про померлого родича. Померлі люди на фото виглядали дуже реалістичними.

Щоб зробити фотографію, необхідно було сидіти нерухомо близько півгодини. Живій людині зробити це було не під силу, а вартість такої фотозйомки була дуже дорогою. Та й не кожен був готовий до фотосесії, бо всі боялися фотоапаратів, виходячи з міркувань, що людина уподібнюється богу.

Тому фотографували померлих, причому їх укладали або садили так, що складалося враження, що вони живі. Людині могли вкласти газетку в руки або дати чашку з чаєм. Ця традиція була і в СРСР. Дітей оточували квітами та улюбленими іграшками. Це була єдина можливість представити померлої людини ще живим.

Люди схильні «накручувати» себе і вірити в різні прикмети. Після того, як ви покажете людині фотографію з ним, він може практично ніяк не відреагувати. Але якщо йому розкажуть містичну прикмету, то він може увірувати в неї і «притягнути» хвороба або навіть свою смерть. Особливо небезпечно говорити про таке людям з неврівноваженою психікою, а також дуже сприйнятливим особистостям.

Цілком можливо, що якісь прикмети, які перераховані в цій статті, дійсно вірні. Однак вірити в них чи ні – особиста справа кожного. Але можна з повною впевненістю сказати, що страх і самонавіювання створюють ґрунт для повір’їв, тому людина, сам того не підозрюючи може накликати на себе біду. Адже коли він концентрує увагу на чомусь довгий час, це може стати реальністю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *