Чи варто запевняти дитину, що Святий Миколай існує?

Чи буде малюк сердитися на вас, якщо ви відкриєте йому правду? Пояснює психоаналітик Ніколь Фабр (Nicole Fabre).

Ми обманюємо дітей, коли розповідаємо про Святого Миколая? Ні, якщо представляємо його як міф: Святий Миколай живе в країні, де все зі снігу, їздить на оленях, возить мішок, повний подарунків, літає по небу… Чим більше ми складаємо і фантазуємо, тим менше обманюємо. Історія стає настільки нереальною, що діти не задаються питанням, правда це чи ні. Вони сприймають її як казку. Я, наприклад, дуже люблю таку підводку: «Кажуть, що Святий Миколай... і т. д.».

Чого потрібно уникати, щоб остаточно не пробрехатись? Не варто надто вдаватися в деталі. Зберігайте деяку умовність: складаючи Святому Миколаєві листа, як замовлення в магазин, ми вбиваємо весь ефект сюрпризу. І якщо ви побачили Святий Миколай на вулиці, адже перед святами їх повно на всіх кутах, скажіть дитині, що це не «справжній» Святий Миколай, а просто людина, яка надів його костюм, щоб його зображувати, бо так ще цікавіше. І головне – ніколи не кажіть: «Якщо не будеш слухатися, Святий Миколай не принесе тобі подарунків», тому що Новий рік і Різдво – не винагорода. Важливо не забувати про дійсний сенс, який стоїть за фігурою Святого Миколая і святом в цілому.
Тобто? Прихід Святого Миколая символізує любов людей один до одного. І щоб відсвяткувати це, ми прикрашаємо будинок, купуємо подарунки, робимо сюрпризи тим, кого любимо. Ми самі створюємо мрію. До речі, зводячи все до одного Святий Миколай, ми втрачаємо величезну частину чарівництва, радості і відчуття дива.

Як краще повідомити, що Діда Мороза не буває? Ніяких рецептів тут немає. Якщо дитина і сам сумнівається, не варто йому суперечити. Порадійте за нього і похваліть, бо його сумнів означає, що він виріс і придбав критичний погляд на речі.

Чи не образиться він на батьків, дізнавшись правду? Він може образитися, якщо батьки будуть наполягати, що Святий Миколай і справді існує, коли він в цьому сумнівається, чи відповідати на його питання іронічно й грубо.

А якщо він дізнається правду від інших і розсердиться? Скажіть: «Ми розповіли тобі цю історію так, як нам її розповідали, коли ми були маленькими». Поясніть на зрозумілій прикладі: «Ти ж не вважаєш, що ми обманюємо тебе, коли говоримо, що мишка приносить подарунок за випав зуб, або читаємо казки про що говорять ведмедів». Дитина прекрасно знає, що ведмеді не говорять, але не просить пояснень. Ну і, нарешті, утіште його, запевнивши, що все одно будете святкувати Новий рік і Різдво і що в цей час будинок завжди стає чарівним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *