Чи шкідливо використання планшета для спини?

Набір тексту на сенсорному екрані планшета може викликати проблеми з м’язами у верхній частині тіла.

Нові результати, отримані дослідники Університету Північного Іллінойсу, показують, що користувачі мобільних комп’ютерів з сенсорними екранами більше схильні до проблем зі спиною, ніж люди, що користуються звичайними ПК або ноутбуками. Згідно з висновками експертів, пальці і руки людини, при наборі тексту на сенсорному екрані, «висять» у повітрі. Така статичне навантаження призводить до тривалого напруження м’язів шиї і плечей.

Автор дослідження Джонг Хо Кім (Jeong Ho Kim) сказав: «Тривала статична фізичне навантаження є чинником ризику для захворювань опорно-рухового апарату. Таким чином, віртуальна клавіатура протягом тривалого періоду часу може збільшити ризик опорно-рухового дискомфорту і розлади в плечовому поясі». У тестових випробуваннях вчені спостерігали групу з 19 досвідчених сенсорних друкарок без проблем з опорно-руховим апаратом верхньої частини тіла. Кожному учаснику запропонували набрати текст уривка з казок братів Грімм протягом п’яти хвилин на сенсорному екрані, і з використанням настільних і портативних клавіатур.

В цей же час дослідники за допомогою електродів записували м’язову активність в передпліччях і плечах учасників. Вчені знайшли, що, хоча м’язова активність в передпліччях була найнижчою, коли учасники друкували на віртуальній клавіатурі, вона була вище в трапецієподібної м’язі між шиєю і плечем.

Кім пояснює: «Плаваючі руки та передпліччя, під час набору тексту на віртуальній клавіатурі, можуть збільшити статичне навантаження в трапецієподібної м’язі і, отже, це призводить до більш високої м’язової активності. Хоча відмінності були відносно невеликими, вони можуть бути важливі, з плином часу».

Фізіотерапевт Тім Еллердайс (Tim Allardyce) говорить, що напруга у верхній трапецієподібної м’язі протягом декількох днів або місяців, призводять до втоми і болів в шиї. «Проблеми з трапецієподібної м’язом у верхній частині шиї, стають все більш поширеними для регулярних користувачів IPad». Нові дані особливо важливі, з урахуванням того, що планшети і телефони обігнали за популярністю телевізор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *