Чи потрібно сперечатися в інтернеті?

Не сперечайтеся в інтернеті: будь-який спор тут – це битва, програна заздалегідь.

З питання дискусій в інтернеті лайфхакери усього світу розділилися на дві групи. Одні складають класифікації тролів і типології співрозмовників, переконано доводячи, що суперечка в інтернеті вести потрібно, якщо ви дотримуєтеся ряд правил. Інші ж уникають перепалок з іншими користувачами і радять дотримуватися принципу «єдиний спосіб перемогти в суперечці – це ухилитися від нього». Девід Макрейні, письменник і творець блогу You Are Not So Smart, вважає, що конфронтація в інтернетізаздалегідь програна битва, так як будь-який наш аргумент буде тільки посилювати переконаність співрозмовника в його точці зору.

Перш ніж опублікувати свій коментар, перечитайте його і дорахуйте до десяти.

Але якщо ми не можемо встояти від суперечки з незнайомцем в Мережі, яких правил варто дотримуватися в цій непростій справі? По-перше, уникайте тролів. Є різниця між тим, щоб зчепитися з шкідливим і досить агресивним, але хоча б реально існуючим людиною, і тією ситуацією, коли ви стаєте жертвою анонімної провокації. По-друге, не зловживайте метафорами і порівняннями. Вам здається, що це спосіб образно і більш ефективно донести свою думку до опонента, але на ділі ви тільки провокуєте його на відповідні розмиті коментарі. По-третє, перш ніж опублікувати свій коментар, перечитайте його і дорахуйте до десяти. Якщо бажання опублікувати його залишиться, нічого не поробиш – варто випустити пар.

Девід Макрейні, автор книги «Психологія дурниць. Омани, які заважають нам жити »

З спору в інтернеті неможливо вийти переможцем. Коли ваш дядько починає в режимі онлайн доводити, що Барак Обама був членом таємного мусульманського суспільства ілюмінатів, ви сприймаєте ці висловлювання, м’яко кажучи, з недовірою.

З суперечки в інтернеті неможливо вийти переможцем.

Незалежно від того, як люто ви будете сперечатися і скільки фактів з Google знайдете собі на підтвердження, ви тільки зміцните його власну думку. Це називається ефектом зустрічного пожежі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *