15 найшвидших порід собак

За багато століть селекції було виведено тисячі порід собак зі своїми особливостями та відмінними якостями. Ми склали список із 15 порід собак-рекордсменів, які вразять вас своєю швидкістю.

15. Левретка – 40 км/год

Мала італійська гонча, або левретка, може бігти зі швидкістю 40 км/год. Ця порода була виведена понад два тисячоліття тому на територіях сучасних Греції та Туреччини. Левретки цінувалися як добрі компаньйони. Особливо вони полюбилися італійцям за їх компактний розмір, розум, легкий характер та грацію. Навіть деякі монарші особи заводили левреток як домашніх вихованців.

Ці собаки дуже невеликі: їх зростання (у загривку) становить від 33 до 38 см, а вага – від 3,6 до 6,8 кг. Зовні левретка нагадує зменшену копію грейхаунду. Мала італійська гонча – гладкошерста собака. Забарвлення може бути суцільним, двоколірним або тигровим.

14. Різеншнауцер – 45 км/год

Різеншнауцер

Різеншнауцер, найбільша порода зі шнауцерів, був виведений у Баварії як сторожовий і грициковий собака. Коли породу завезли до міст, собаки стали використовуватися для охорони магазинів та складів. Різеншнауцер може розганятися до 45 км/год.

Різеншнауцери – втілення елегантності та інтелекту. Це дуже розумні, врівноважені, віддані собаки. Середній зріст різеншнауцера лежить у межах 60-70 см. Шерсть собак цієї породи густа, жорстка, тіло квадратне, маленькі вуха складені. Забарвлення різеншнауцерів зазвичай повністю чорне, але іноді зустрічається так званий «перець із сіллю» (відтінки сірого, від світло-сріблястого до темно-сталевого).

13. Дірхаунд – 45 км/год

Дірхаунд

Шотландська оленяча хорт, як видно з імені, була виведена для полювання на оленів. Археологи виявили кераміку першого століття до нашої ери, де був зображений великий собака, що полює за оленем. Собака із зображенням вважається предком оленячим хортом. Дірхаунд може розвивати швидкість до 45 км/год.

Зовні оленяча хорт схожа на жорсткошерстного грейхаунда. У дирхаунд дуже добре розвинена мускулатура, ноги стрункі і довгі, голова невелика, морда подовжена. Шерсть дирхаунда жорстка, довга, особливо на голові, шиї та корпусі. На грудях і животі шерсть м’якша, шовковиста. Зростання шотландського оленячого хорта зазвичай від 71 до 81 см, вага – від 33,5 до 60 кг. Найчастіше зустрічаються сірий, сіро-блакитний забарвлення, хоча кольори шерсті шотландських оленячих хортів можуть бути дуже різними.

12. Німецька вівчарка – 48 км/год

Німецька вівчарка

Німецька вівчарка – пастуша порода. Ці собаки спочатку охороняли овець. Сьогодні німецькі вівчарки широко використовуються в поліції, збройних силах і як поводирі. У цих собак дуже чутливий нюх, тому вони незамінні у рятувальних роботах, у виявленні наркотиків та вибухівки. Також собаки цієї породи дуже швидко бігають та можуть розвивати швидкість до 48 км/год.

Голова німецької вівчарки довга, клиноподібна, вуха у собаки стоячі, трикутної форми, трохи загострені зрештою, хвіст м’яко вигнутий.
Собаки цієї породи – середнього розміру, їхнє зростання зазвичай лежить у межах від 56 до 66 см, вага становить від 22 до 40 кг. Шерсть щільна, довжини вище середньої, забарвлення зазвичай чорно-руде.

11. Пудель – 48 км/год

Пудель

Можна назвати три ростові різновиди пуделів: той, мініатюрний (карликовий) і стандартний (великий). Великий пудель може розвивати швидкість до 48 км/год і входить у дев’ятку найшвидших порід собак. Неясно, хто був предком пуделя, але цей собака був виведений для полювання на качки. Так чи інакше, пуделі – чудові плавці. Також собаки цієї породи знаходяться на другій позиції, після бордер-коллі, у рейтингу найрозумніших собак, складеному доктором Стенлі Кореном.

Пуделя дуже легко дізнатися з його густої, кучерявої вовни. Забарвлення пуделів зустрічаються найрізноманітніші – від абрикосового до арлекіна (плямистого). Тіло пуделя квадратної форми, вуха висячі. Зростання стандартного пуделя зазвичай 38 см або більше.

10. Бордер-коллі – 48 км/год

Бордер-коллі

Бордер-коллі – в минулому пастуший собака. Відмінні риси бордер-коллі – неабиякий розум, поступливість, а також жвавість та енергійність: швидкість, з якої може бігти собака цієї породи, може досягати 48 км/год.

Такі собаки не надто великого і не надто маленького розміру – їх зріст лежить в межах 45-56 см, їхня шерсть довга, густа, найчастіше чорного та білого кольорів, хоча можуть зустрічатися різні забарвлення.

9. Доберман – 51,5 км/год

Доберман

Доберман відкриває вісімку найшвидших собак у світі. Його максимальна швидкість – 51,5 км/год. Цю породу вивели в Німеччині, на початку попереднього століття як охоронний собака. Доберманов використовували та продовжують використовувати у збройних силах, у поліції, для особистої охорони. Добермани також відрізняються кмітливістю.
Середнє зростання добермана близько 70 см, вага собаки коливається від 32 до 45 кг. Найпоширеніший варіант забарвлення – чорний чи червоний із рудими плямами на морді, грудях, ногах.

8. Уіппет – 55 км/год

Віппет

Мала англійська хорт, або уіппет, спочатку використовувалася як мисливський собака, але через малі розміри уіппетів їх використання на полюванні заборонили. Жителі стали використовувати собак цієї породи для лову щурів та участі у собачих перегонах. До моменту, коли закон знову дозволив полювання з уіппетами, вони були дуже популярні як бігові собаки, адже швидкість, яку може розвинути мала англійська хорт – 55 км/год, хоча були зареєстровані випадки, коли уіппет розганявся до 64 км/год. Це найшвидший малогабаритний собака.

Мала англійська хорт і зараз дуже нагадує зменшену копію грейхаунду. Її зріст становить 44,5-57 см, вага – 7-19 кг. Уіппет – короткошерста собака, забарвлення собак цієї породи зустрічаються різні.

7. Російський псовий хорт – 58 км/год

Російський псовий хорт

Російська псова хорт була виведена в Росії для полювання на вовків. Ця порода шоста за швидкістю у світі і може розвивати швидкість до 58 км/год.

По статурі цей хорт схожий на салюки, афганську хорт або грейхауд. Свою назву “псові” російські хорти отримали від слова “псовина”, тобто хвиляста шовковиста шерсть, і справді, собаки цієї породи – володарі довгої, розкішної хвилястої шерсті. Забарвлення собак зустрічаються найрізноманітніші. Зростання хортів цієї породи від 69 до 83 см, вага – від 25 до 48 кг.

6. Далматін – 60 км/год

Далматін

Далматин входить у п’ятірку найшвидших порід – швидкість, з якої може бігти цей плямистий собака, досягає 60 км/год. Ці чарівні собаки дуже популярні, їх легко відрізнити за специфічним забарвленням – білим з чорними або коричневими плямами. Далматинов часто зображували художники, перший портрет цього собаки був написаний у 1600 році в Хорватії. Історично далматинці використовувалися як охоронні собаки та компаньйони. Часто їм доводилося бігати по карети, щоб захищати господарів від розбійників.

Далматинці – розумні, товариські, веселі собаки, але при цьому не забаряться показати свій характер. Ці собаки дуже цінують свою незалежність, схильні приймати рішення самостійно, тому дуже важливо, щоб цуценя з раннього віку було соціалізоване. Далматинці – доброзичливі собаки, які добре уживаються з дітьми, але при цьому завжди готові стати на захист господаря.

Зростання у загривку собак цієї породи – від 48 до 61 см, шерсть коротка.
Цікаво, що щенята далматинців народжуються повністю білими, і…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *