10 відповідей на «незручні» питання про людське тіло

Часом навіть звичні нам явища, такі як бородавки, чоловічі соски або ранкова ерекція, викликають в нас непідробне цікавість. Що ж, прийшов час без сорому відповісти на «незручні» запитання з приводу влаштування нашого тіла, які ви соромилися задати.

1. Чому на пальцях вискакують бородавки?

Відомо, що бородавки викликає вірус папіломи людини (ВПЛ). Існує більше 100 різновидів ВПЛ, від дуже заразних форм, що викликають бородавки в інтимних місцях, до менш грізних, які стають причиною виникнення бородавок на руках і пальцях.

Коли надокучливий вірус вражає зовнішній шар шкіри, як правило, через поріз або подряпину, то він провокує бурхливий ріст клітин на зовнішньому шарі епідермісу. Так і виходить переважно доброякісне новоутворення, яке ми називаємо бородавкою.

2. Чому у чоловіків виникає ерекція вранці?

Наука дає вельми невизначений відповідь на це питання. Існує кілька цікавих теорій, що дають пояснення даному феномену. Медичною мовою ранкову ерекцію називають нічним набуханием статевого члена. Це цілком природне явище, яке відбувається з будь-яким здоровим чоловіком 3-5 разів за ніч, незалежно від того, що йому сниться.

Згідно з однією з теорій, ранкова ерекція виникає, коли кров вночі надходить в запалі тіло статевого члена, збільшуючи приплив кисню до тканин і тим самим запобігаючи нетримання і еректильну дисфункцію.

3. Чому ми трьом синяк і здираємо кірку з рани?

Синці – досить поширена травма, викликана розривом кровоносних судин під шкірою (як правило, від удару). Забій призводить до запалення, яке запускає больові рецептори в м’язах і на шкірі, тобто при натисканні на синяк ми випробовуємо біль.

Так чому ми частенько натискаємо або трьом місце освіти гематоми? Виявляється, це є способом своєрідного знеболювання. Коли ми трьом хвору область, це сприяє запуску інших рецепторів на шкірі: відчуття тиску, легкого дотику, зміна температури та інше. Активувавши інші рецептори на короткий проміжок часу, ми тим самим «заглушаємо» біль, яку розпізнає наш мозок і на якийсь час відчуваємо полегшення.

Видалення кірки на ранах – це абсолютно протилежне явище, але як і у випадку з синцем ми робимо це інстинктивно. З одного боку, це може бути симптомом «обсесивно-компульсивной тенденції, яка часто сигналізує про що лежить в основі тривожному розладі». З іншого боку, деякі експерти вважають, що це своєрідний пережиток старовини, коли наші предки з міркувань гігієни змушені були лизати і чесати себе. Кірка подібна природному пластиру, який покриває загоюються рану, і вона, безумовно, починає свербіти, тому ми частенько звертаємо на неї увагу.

4. Чи можна померти від старості?

Насправді, немає. Правдою є те, що живі клітини мають обмежену тривалість життя; організм ніколи не помре тільки тому, що його клітини стали занадто старим. Однак старі клітини дуже слабкі, що може привести з збоїв в роботі органів або їх повної недієздатності. Це також означає, що слабкі старі клітини не можуть боротися з хворобами з такою ж легкістю, як це роблять молоді клітини. Це призводить до того, що захворювання, які проходять майже непомітно для молодого організму, можуть виявитися смертельними для літніх людей.

5. Чому ми може обмочитися від страху?

У всьому винен наш мозок. Можливо, ви здивуєтеся, але коли людина відчуває позиви до сечовипускання в районі сечового міхура, сама дія контролюється нашою головою.

У стресових ситуаціях гальмуючі сигнали з лобової частки (та, що не дає нам наробити в штани, коли сечовий міхур переповнюється) можуть бути «скасовані» лімбічноїсистемою – сукупністю ряду структур головного мозку, яка управляє так званої реакцією «бий або біжи». Коли ми стурбовані або налякані, електричні сигнали, які з лімбічної системи, стають настільки інтенсивними, що стовбур головного мозку відчуває труднощі з виконанням команд, що виходять з лобової частки. Ось чому з деякими людьми відбувається непередбачений конфуз, наприклад, перед важливим іспитом або на старті марафону.

6. Чому пеніс в стані ерекції трохи нахилений вліво (або вправо)?

Незважаючи на поширені чутки, це явище ніяк не пов’язане з мастурбацією. Майже всі здорові чоловіки помічали, що їх ерегований статевий член розташований в одному чи іншому напрямку. Такий вигин, як правило, дуже незначний і не повинен стає причиною для тривоги. Нахил вправо або вліво визначає зв’язка, яка опоясує запалі тіло статевого члена і утримує кавернозні тіла в певній формі. Вона називається білковою оболонкою. Відмінності в еластичності цього двухкамерного органу приводять до незначного викривлення пеніса під час ерекції.

7. Чому виникає нудота під час запаморочення?

Тому що наш мозок думає, що його отруїли. Несподівано, чи не так? Блювота трапляється по одній з трьох причин: щось дратує наш мозок, щось дратує наш травний канал або під час гормональних змін (зазвичай при вагітності). Коли наші очі бачать щось відмінне від того, що рідина (ендолімфа) в нашому внутрішньому вусі посилає в мозок, це починає його дратувати. Щоб убезпечити себе, мозок змушує організм вивільнити вміст шлунка.

8. Чому ми Седі?

Самі по собі волосся не мають кольору. Колір нашої шевелюри цілком і повністю залежить від секреції пігменту. Тому колір волосся змінюється з плином часу. Коли людина старіє, організм поступово перестає виробляти пігмент, і волосся повертаються в своє природне стан: сіре або біле. Час, коли виникає сивина, генетично контролюється, ось чому у деяких людей вона виникає набагато раніше.

9. Навіщо чоловікам соски?

Ще в зародку чоловіки і жінки розвиваються однаково. У перші кілька тижнів ембріон формується за «жіночим зразком», починаючи з репродуктивної системи і закінчуючи сосками. Тільки через 60 днів вступає в дію гормон тестостерон (у ембріонів з Y-хромосомою), змінюючи генетичну активність клітин статевих органів і мозку. Хоча молочні залози у чоловіків перестають розвиватися, соски на грудях нікуди не зникають.

10. Чому одна ніздря дихає краще, ніж інша?

Ніздрі є хорошими приятелями, які роблять свою роботу по черзі. Навіть якщо ми не застуджені, наші ніздрі розподіляють навантаження між собою: більшість повітря входить і виходить через одну ніздрю і набагато меншу кількість повітря проходить через іншу.

Кожні кілька годин наша вегетативна нервова система, яка стежить за серцевим ритмом, травленням та іншими важливими функціями, які ми свідомо не контролюємо, робить так, щоб одна з ніздрів на деякий час взяла на себе більшу частину роботи. При нежиті додаткова слиз викликає відчуття закладеності в тій ніздрі, яка в даний момент «відпочиває».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *