10 ТИПІВ ЖІНОЧИХ ФІГУР: як визначити і що носити

Тіла бувають різних форм та розмірів, і це саме те, що робить кожного з нас унікальним та неповторним. Не існує «ідеальних» тіл, які прийнято вважати «нормальними». Деякі з нас пишніші, у когось більш вузькі стегна, а у когось ширші плечі – ми всі індивідуальні і відрізняємося один від одного.

Проте ми звикли розділяти фігури на кілька великих груп. Наприклад, дослідження 2004 року повідомило, що люди з давніх-давен розбивають жіночі тіла на категорії, засновані на таких формах, як трикутник, прямокутник, ромб, овал і пісочний годинник.

Основні типи форм жіночих тіл:

  • прямокутник
  • трикутник або «груша»
  • перевернутий трикутник або «яблуко»
  • пісочний годинник


типи жіночих фігур

Це лише деякі типи статури, про які ви напевно чули.

Що ж це за різні типи статури?

Важливо пам’ятати, що класифікація типів статури не є точною наукою. Часто буває так, що в одному типі існує багато різних варіантів. Ви можете помітити, що форма вашого тіла має відмінні риси кількох типів статури, що обговорюються нижче:

1. Прямокутний чи прямий тип фігури

прямокутний тип фігури

Якщо обсяг талії приблизно такий самий, як у стегон або грудей, а плечі та стегна приблизно однакової ширини, то ви є володаркою прямокутної фігури.

Жінкам із прямокутним типом фігури найкраще носити топи з відкритими плечима, сукні-трубочки та приталені пояси.

2. Трикутник або «груша»

тип фігури груша

Якщо ваші плечі вже, ніж ваші стегна, а погруддя має невеликий обсяг, то у вас даний тип фігури. Такій фігурі притаманні стрункі руки та вузька талія з плавним переходом до стегон.

Власницям такої форми тіла рекомендується підбирати одяг, який підкреслить талію (приталені сукні, спідниці, пояси).

3. «Ложка»

тип фігури Ложка

Тип «ложки» дуже нагадує форму трикутника чи «груші». Так само, як і у «груші», у цьому типі фігури стегна більше, ніж бюст та решта тіла, але мають такий плавний перехід до талії, як у трикутної фігури.

Найкраще жінкам із типом «ложка» підійде одяг із завищеною талією, щоб створити плавну лінію переходу від талії до стегон.

4. «Пісочний годинник»

тип фігури Пісочний годинник

Ви маєте форму пісочний годинник, якщо у вас чітко окреслена і вузька талія, а ваші стегна і груди мають приблизно рівні обсяги. У такого типу фігури нижня та верхня частина тіла досить пропорційні. Плечі можуть бути трохи округлені, і сідниці, як і плечі, мають округлу форму.

Якщо у вас даний тип фігури, то вам ідеально підійде одяг, що обтягує, яка відмінно підкреслить переваги вашого тіла.

5. Обважнений зверху «пісочний годинник»

Обтяжений зверху пісочний годинник

Цей тип фігури дуже схожий на «пісочний годинник», але відмінність полягає в тому, що обсяг бюста трохи більший, ніж обсяг стегон.

Якщо у вас цей тип фігури, то вам краще віддавати перевагу брюкам-кльошам і пишним спідницям, які додадуть об’єму в нижню частину тіла.

6. Обтяжений знизу «пісочний годинник»

тип фігури Обважнений знизу пісочний годинник

У власниць такої фігури форма тіла також нагадує «пісочний годинник», але в даному випадку стегна трохи ширші, ніж плечі та бюст.

Жінкам з такою фігурою можна сміливо одягати одяг, що облягає, як і володаркам «пісочного годинника».

7. Перевернутий трикутник або «яблуко»

тип фігури яблуко

Якщо ваші плечі і груди більші, ніж ваші відносно вузькі стегна, то ви маєте фігуру, яку прийнято називати перевернутим трикутником або «яблуком».

Якщо у вас тип фігури «яблуко», то вам краще підбирати одяг, який не приховуватиме ваші ноги і підкреслить талію. Також слід звернути увагу на елементи гардеробу з відкритим декольте.

8. Коло чи овал

тип фігури овал

Такому типу фігури притаманні вузькі стегна, невиражена об’ємна талія та великий бюст.

Людям з таким типом статури краще підбирати одяг прямого силуету, який не підкреслюватиме талію.

9. Ромб

тип фігури Ромб

Ваша форма тіла схожа на ромб, якщо ваші стегна вже ніж плечі, маленький бюст і об’ємна лінія талії. Часто у власниць даного типу фігури великі ноги у верхній частині та відносно тонкі руки.

Найкраще в такій формі тіла підійде одяг прямого фасону з відкритими руками.

10. Атлетична статура

Атлетична статура

Якщо ваше тіло досить велике і м’язове, то у вас, ймовірно, спортивний тип тіла. У людей атлетичної статури плечі і стегна приблизно однакової ширини, а талія вже, ніж решта тіла, але вона не сильно виражена.

Людям із такою фігурою добре підійде одяг із тонкими бретельками, відкритими плечима, а також спортивні майки.

Чому люди використовують порівняння із фруктами?

Використання форми фруктів для опису типів статури вважається досить простим способом візуалізації форми тіла ненауковим способом. Наприклад, «грушоподібну форму» набагато простіше уявити, ніж «гіноїдну», хоча це абсолютно однакові значення.

Тим не менш, багато людей не схвалюють так звані фруктові метафори. Багато хто вважає, що використання цих термінів сприяє об’єктивізації тіла, яка дає людям можливість оцінювати тіла як «хороші» та «погані». Це може увічнити помилкову ідею у тому, що існує «ідеальний» тип статури, а «неідеальні» форми тіла немає права існування.

Дослідники теорії об’єктивації Барбара Фредріксон і Томі-Енн Робертс пишуть: «Такий погляд на себе може призвести до нормалізації оцінки тіла, що, у свою чергу, може змусити жінок відчувати сором і тривогу, викорінити приводи для гордості та мотивації та призвести до ігнорування потреб свого організму. Це все пояснює виникнення багатьох психічних хвороб, які погано впливають на жінок: уніполярна депресія, сексуальна дисфункція та розлади харчової поведінки».

Пропаганда об’єктивізації можна побачити в журналах та інших засобах масової інформації, які спонукають людей з певними типами статури ховати або виправляти свої недоліки замість того, щоб відзначати їх відмінності. Тому, якщо вам не подобається, коли вас порівнюють із фруктами, знайте, що ви не самотні.

Як ви характеризуєте своє тіло, залежить тільки від вас і це винятково ваша справа, і ніхто не має права вішати на вас ярлики.

Як виміряти параметри свого тіла?

Можливо, завдяки списку фігур ви відразу здогадалися, який у вас тип статури. Якщо ви не дізналися про свій тип фігури, і вам потрібна невелика допомога, ви завжди можете зробити вимірювання своїх параметрів. Ваші мірки також допоможуть вам, купуючи одяг.

Як точно виконати вимірювання:

1. Плечі

Вам знадобиться допомога іншої людини для цього. Попросіть друга або когось, кому ви довіряєте, виміряти ширину спини на рівні плечей.

2. Погруддя

Необхідно обернути вимірювальну стрічку навколо найширшої частини вашого погруддя, щоб точно визначити його обсяг.

3. Талія

В даному випадку необхідно обернути вимірювальну стрічку як ремінь навколо своєї природної лінії талії (це область, яка знаходиться над пупком нижче за грудну клітину). Щоб переконатися, що ви вірно визначили лінію талії, злегка нахиліться убік. Там, де ви побачите невелику складку, знаходиться ваша природна лінія талії.

4. Стегна

Як і при вимірюванні об’єму погруддя, вимірювальну стрічку необхідно…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *