10 найдорожчих літаків у світі

Щоб ми робили без винаходу братів Райт? Подорож була б менш доступним, менш зручним і набагато повільніше. Сьогодні політ на літаку сприймається як щось звичне і звичайне, незважаючи на обмеження у вазі багажу і тісноту в салоні. Але 1% населення асоціює політ зовсім з іншими характеристиками. Мільярдери літають з шиком на своїх розкішних літаках, які коштують мільйони доларів і зроблені за спеціальним замовленням.

Військові теж літають на літаках, зроблених на замовлення, але витрачають мільйони доларів не так на розкіш, а на технології, безпека і практичність. Не має значення, для яких цілей використовується літак, будь то повітряний готель або транспортний засіб для перекидання військ, вантажне судно чи бомбардувальник, об’єднує їх одне – дуже висока ціна. Серед літаків пропонованої десятки найдорожчих літаків у світі є і приватні, і військові повітряні судна.

10. Boeing 747- 8 VIP – 153 мільйони доларів
10 найдорожчих літаків у світі 10 найдорожчих літаків у світі

Boeing 747-8 належить мільярдерові з Гонконгу Джозефу Лау. Цей літак відомий і під іншим, більш точним назвою “Dreamliner”. Повітряне судно має ексклюзивний дизайн, який включає найостанніші технології. Іншими словами, Лау подорожує з розкішшю і комфортом. В салоні літака склепінні стелі, відеодисплей на стінах і гвинтові сходи. У звичайному літаку Boeing 747 знаходиться 467 пасажирських місць, але в зв’язку з ексклюзивним дизайном в даному салоні може розміститися набагато менше пасажирів.

9. Boeing 747-400 Custom – 200 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі 10 найдорожчих літаків у світі

Модель літака Boeing 747-400 була виконана за замовленням принца Аль-Валіда бін Талала з Саудівської Аравії. Після покупки повітряного судна в 2003 році в салоні були обладнані дві розкішні спальні, їдальня для 14 чоловік і навіть трон посередині літака, щоб показати всім, хто тут господар. На борту гостей обслуговують 11 стюардес.

8. Е-2D Advanced Hawkeye – 232 мільйони доларів
10 найдорожчих літаків у світі

Цей незвичайний військовий літак, розроблений компанією Grumman Aircraft, використовується військово-морськими силами США як заміна літаку E-1 Tracer. Він оснащений вдосконаленим радаром АРУ-9, радіо обладнанням, супутниковою системою зв’язку та навігації, турбодвигунами, системою електронного сканування, що дозволяє повітряному судну виконувати бойові завдання з моніторингу та розвідці в будь-яких погодних умовах. В літаку також встановлена ​​система Cooperative Engagement Capability, яка дозволяє керувати за літака крилатими ракетами на землі.

7. Boeing 747-430 Custom – 233 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі 10 найдорожчих літаків у світі

Найбагатший монарх у світі – султан Брунею з острова Борнео – володіє Boeing 747-430 Custom, який він придбав за 100 мільйонів. На пристрій вишуканого інтер’єру та декору з використанням чистого золота було витрачено ще 130 мільйонів доларів. І вітальня, і спальня, і ванна кімната в літаючому екстравагантному особняку декоровані золотими деталями і кристалами Lalique, а умивальник повністю зроблений з чистого золота. З трьох повітряних суден, якими володіє султан, це найбільше.

6. Р-8А Poseidon – 290 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі

Елегантний літак був побудований компанією Boeing Defence, Space and Security для військово-морських сил США. Р-8А Poseidon є модифікованою копію 737-800 ERX і оснащений протичовновим озброєнням і системою протидії. Дані характеристики роблять його одним з найкращих оборонних літаків на планеті. На борту він несе торпеди, глибоководні бомби, крилаті ракети, противолодочную систему «Гарпун» та багато іншого. Літак працює в тандемі з безпілотним розвідувальним літаком Northrop Grumman MQ-4C Triton.

5. C-17A Globemaster III – 328 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі

Літак від компанії Boeing був побудований для військово-повітряних сил США і є одним з найбільших військових транспортних суден. Він створений для виконання стратегічних і тактичних місій, транспортування військ і військових вантажів, евакуації поранених, викидання військ і вантажів. Сьогодні в наявності є від 180 до 210 таких літаків.

4. F-22 Raptor – 350 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі

F-22 Raptor від компанії Lockheed Martin вважається найкращим військовим літаком у світі, і найдорожчим. Цей одномісний, двомоторний літак, який знаходиться на озброєнні військово-повітряних сил США, завдяки технічним характеристикам здатний виконувати тактичні бойові завдання в будь-яку погоду. Виробництво літака цієї серії зупинено в 2012 році, коли вже було випущено 187 одиниць внаслідок високої ціни і заборони на експорт. Замість нього в розробку поступила більш дешева версія F-35. Літак F-22 здатний збивати ворожі крилаті ракети, літати на надзвуковій швидкості на довгі відстані, ставати невидимим для радарів, що робить його найкращим бойовим літаком у світі.

3. Airbus A340-300 Custom – 350-500 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі

Літак Airbus A340-300 Custom, «Бурхан», що належить Алішеру Усманову, мільярдерові з Росії, був виконаний на замовлення в честь його батька. Це найбільший літак у Росії, він більше, ніж літак президента країни. Модель коштує 238 мільйонів доларів, але після удосконалень і модернізації розкішного інтер’єру і технічних характеристик його вартість становить від 350 до 500 мільйонів доларів. На борту літака можуть розміститися 375 пасажирів, він здатний підніматися на висоту 14 500 кілометрів.

2. Airbus A380 Custom – 500 мільйонів доларів
10 найдорожчих літаків у світі10 найдорожчих літаків у світі

Найбільший приватний літак в світі належить принцу Аль-Валіда бін Талалу з Саудівської Аравії. На цьому розкішному літаку є все – від гаража на два автомобілі, кімнати для яструбів принца, стайні, до безлічі спалень, ванних кімнат з душовими та оздоровчим центром.

Двопалубний літак є найбільшим пасажирським судном сьогодні, незважаючи на те, що багато пасажирські місця були демонтовані заради всієї цієї розкоші.

1. B-2 Spirit Stealth Bomber – 2100000000 доларів
10 найдорожчих літаків у світі

Літак B-2 Spirit є найдорожчим літаком у світі. Він такий дорогий, що Конгрес США скоротив замовлення з 132 до 21 в 1987 році. Після катастрофи одного з літаків в 2008 році, на озброєнні військово-повітряних сил США залишилося всього 20 одиниць. Стратегічний бомбардувальник оснащений стелс-технологіями, які дозволяють обходити будь-які системи оборони противника, і оснащений звичайним і ядерним озброєнням, серед якого 80 самонавідних ракет і 16 ядерних бомб. Літак В-2 був задіяний у військових місіях в Іраку та Афганістані. У 1997 році його оцінювали в 737 мільйонів доларів, а покупка повного пакета, який включає запчастини, програмне забезпечення, модернізацію та обладнання, обійшлася в 929 мільйонів доларів за одиницю. Подейкували, що літак оснащений спеціальними кріслами пілотів для швидкого сну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *