10 цікавих фактів про грип

Вірус грипуодин з найпоширеніших і в теж час непізнаних. Ви знаєте яка вакцина від грипу найкраща? Як зарплата впливає на ймовірність захворіти? Які ліки при грипі протипоказані?

1. Грипу без високої температури не буває! Відмітна ознака грипу температура 38,5-39.оС з перших годин хвороби. Якщо у вас не так, швидше за все це інфекція, викликана іншим вірусом.

2. При грипі не буває нежиті. У перші дні хвороби часто закладає ніс, що пов’язано з інтоксикацією організму і набряком заражених тканин, але соплів не буває. Тільки на 3-4 день може з’явитися класичний нежить, причина якого не вірус, а бактерії, які скористалися вашої тимчасової слабкістю.

3. Під час чхання та кашлю частинки слини з вірусом грипу розлітаються зі швидкістю 16 км / год. Міф про те, що зараза поширюється швидше – зі швидкістю 180 км / год був розбитий спочатку в передачі «Руйнівники легенд», а пізніше цілком науковим шляхом. Результати роботи були опубліковані в журналі PLOS ONE.

4. Вірус грипу можна заморозити, і йому це не зашкодить. При температурі близько нуля вірус зберігається до місяця. Саме тому самий пік захворюваності припадає на відлиги. Зате звичайне мило вбиває вірус грипу наповал, також діє висушування і температура вище 70оС.

5. Отримавши зарплату паперовими грошима або знявши гонорар з пластикової карти можна запросто захворіти грипом. Вчені з’ясували, що грошові купюри є відмінним розсадником для інфекції. Грип зберігається на них більше 2 тижнів. Тому гроші в деяких країнах друкують на папері з антисептичними властивостями, а в Японії гроші перуть при 200 градусах в спеціальній пральній машині.

6. Краща вакцина від грипу для грудного немовляти – молоко його мами. Якщо жінка захворіла на грип, не можна відлучати дитину від грудей. Антитіла з материнського молока передаються дитині під час годування. Малюк ніколи не заразиться грипом від матері.

7. Таблетки від температури допомагають грипу поширюватися по організму. Адже нормальна або злегка підвищена температура тіла – це рай для вірусу. При задовільному самопочутті приймати жарознижуючі дорослим рекомендується тільки при температурі вище 39.оС, дітям – 38.5С.

8. Аспірин при грипі може призвести до смерті, особливо у дітей. При поєднанні вірусної інфекції та ацетилсаліцилової кислоти, що входить до складу аспірину і деяких інших засобів, розвивається важкий стан – синдром Рея.

9. Кращий інкубатор для бактеріологічної зброї – домашня свиня. Ця тварина хворіє як свинячим, так і пташиним, а також всіма видами «людського» грипу. Кілька різних вірусів, потрапивши в такий інкубатор, можуть обмінятися ознаками, мутувати. У підсумку, смертельний пташиний грип може стати заразним при передачі від людини до людини.

10. Епідемію грипу прогнозує інтернет. Останні роки інтернет так міцно ввійшов у повсякденне життя, що вчені-біологи і лікарі почали пророкувати прийдешню епідемію грипу та швидкість її поширення у світі за кількістю запитів з приводу грипу від користувачів всесвітньої мережі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *